Emlékeznek, amikor kiderült, hogy a munkahelyi kávézás során (vagy ha bármit eszünk vagy iszunk pohárból, csészéből, bögréből, tányérról) rendkívül körültekintőnek kell lennünk?
Akkor megtudhattuk, hogy az edények 90 százaléka tele van bacilusokkal, 20 százalékuk pedig fekáliamaradványokat tartalmazhat. És hogy minderről a mosogatószivacs tehet.
A brit Metrónak nyilatkozó higiéniai szakértő szerint amikor valaki lehúzza a vécét, az apró szennyeződések képesek nagy körben lerakódni, így az E. coli, szalmonella, clostridium baktériumok (vagy éppen a norovírus) hódító útjukra indulhatnak.
A fogkefe nedves felülete pedig remek táptalaj a kórokozók számára. És sajnos az sem segít, ha tokkal védjük, sőt a fedővel még lassabban szárad ki a kefe feje, így még kellemesebb környezet alakul ki a bacik számára.
Az Amerikai Mikrobiológiai Társaság felmérései szerint a fürdőszobában messze a fogkefe a legszennyezettebb felület. És ha már itt tartunk, jusson eszünkbe az is, hogy a vécéből támadó kórokozók legeredményesebb hordozója az okostelefonunk kijelzője.
via Sun, kiemelt kép: istock (illusztráció)