Az igazán meredek névadási trendek persze eddig nem Európára voltak jellemzőek, és várhatóan nem lesz ez máshogy jövőre sem. Ennek egyik oka, hogy a kontinensen, főleg Németországban, Magyarországon és Dániában szigorú szabályokhoz van kötve az utónévadás. Elsősorban kulturális okokból, hiszen ezekben az országokban – így nálunk is – komolyan veszik a kulturális hagyományokat, és amennyire lehet, ellenállnak a Hollywoodból betörő trendeknek, másrészt azért, mert tisztelik a gyerekek személyiségi jogait is.
Nem csoda, hogy az amerikai névadásokat jellemző trendek zöme nálunk teljesen elképzelhetetlen. Ahogy például az, hogy – amerikai mintára – itthon egyhamar egy fegyverről, egy harcmozdulatról, esetleg egy cowboyról elnevezett gyerekbe botoljunk (Cole, Colt, Wyatt). Más a helyzet a melléknevekből és a tárgynevekből képzett nevekkel: csakúgy, mint az Egyesült Államokban, ez a trend jövőre nálunk is megjelenhet, csak míg ott a Sunny, a Happy és a True (napos, boldog és igaz) számít divatosnak, addig idehaza például az Aranyos, a Tormás és az Arany lehet befutó, miután Ajándék, Angyalka és Eperke már meghódította a szülőket.
Egy ideje már idehaza is szokás filmek és szappanoperák hőseiről elnevezni a gyerkőcöt. Ez a trend várhatóan jövőre sem csitul majd, sőt! Mivel a szülők a világ egyre több pontján szeretnék gyermeküket már a névválasztással is különleges tulajdonságokkal felruházni, az MTA-nak várhatóan fel kell készülnie mindenre. (Csak egy példa: a közelmúltban egy amerikai pár egy számítógépes játékról nevezte el a gyerekét.) Itthon ugyanis az Akadémia dönt arról, hogy mely nevek kerülhetnek az utónévkönyvbe.