Folytatódott az szmsz-vita, melyen nem kellett sokat várni arra, hogy a Fidesz, a Tisza és a Vitézy-LMP frakciók összefogjanak Karácsonnyal szemben. Azt akarják elérni, hogy szavazzanak az új szmsz-re adott módosítókról is, mivel nem minden pont került be az előterjesztésbe, amit a pártok akartak. Karácsony ezt nem engedi: amellett érvel, hogy az önkormányzati törvény értelmében a közgyűlés csak az általa benyújtott szmsz-javaslatról szavazhat.
Vitézy Dávid súlyos politikai kudarcnak nevezte azt, hogy nem sikerült főpolgármester-helyettest jelölni: ez szerinte száz százalékban Karácsony feladata, ezért arra kérte, hogy tegyen javaslatot. Ezzel együtt megköszönte Karácsonynak, hogy a javaslatára csökkentették a tanácsnoki pozíciók és bizottságok számát. Vitézy azt javasolta, hogy a cégvezetők munkáltatói joga kerüljön vissza a közgyűléshez, megjegyezve, hogy emlékszik olyan fővárosi cégvezetőre, akit a képviselő-testület váltott le. Karácsony erre válaszul elmondta, hogy emlékei szerint ő volt az egyetlen, aki az akkori BKK-vezér Vitézy visszahívása ellen szavazott.
A fideszes Gulyás Gergely Kristóf és Böröcz László is azt kérte, szavazzanak arról, hogy a cégvezetői munkáltatói jogok kerüljenek vissza a közgyűléshez. Az LMP-s Gál József azt javasolta, hogy a főpolgármester és a kerületi polgármesterek fizetésemeléséről is szavazzanak.
Ordas Eszter azt javasolta, hogy a szavazás megkezdése előtt rendeljen el ötperces szünetet, hogy megtárgyalhassák a módosítókat, de Karácsony továbbra sem akarja, hogy szavazzanak róluk.
Tehát
A fideszes Radics Béla szerint nem indul jól a közös munka, Gulyás Gergely pedig nem érti, hogy ha Karácsony a demokrácia szellemében akarja vezetni a várost, akkor miért nem engedi, hogy a képviselők vitatkozhassanak az szmsz-ről. Karácsony erre megismételte, hogy törvénysértést kérnek tőle.