Új fertőtlenítőszerek és új antibiotikum-stratégia kell a kórházi fertőzések hatékony megakadályozásához – nyilatkozta Takács Péter egészségügyi államtitkár az RTL Híradónak.
Megjegyezte: az, hogy változtatnak a fertőtlenítés jelenlegi gyakorlatán, még nem jelenti azt, hogy „eddig rosszul csinálták volna”.
A tudomány mindig fejlődik, ami 10 éve igaz volt, az most nem feltétlenül van így, a kórokozóknak is változott az ellenállóképessége
– hangsúlyozta.
Csilek András infektológus, a Magyar Orvosi Kamara Borsod-Abaúj-Zemplém megyei elnöke szerint az fertőtlenítőszereken kívül több takarítóra és nővérre is szükség lenne. Úgy látja, a humánerőforrás fejlesztése a legfontosabb, hiszen, „ha egy nővérnek nem 20 beteget kell ellátni, hanem 10-et, akkor nyilván sokkal jobb a fertőzések terjedésének megakadályozása”.
A Független Egészségügyi Szakszervezet szerint
Az RTL megkérdezte a területet felügyelő Belügyminisztériumtól, hogy miért nincs adat a kórházi fertőzéseket elkapó egészségügyi dolgozókról, de választ nem kaptak.
A Direkt36 nemrégiben indított cikksorozatot a kórházi fertőzésekkel kapcsolatban, amelyben többek között arról írtak, hogy a betegek halálát a kórházak csak nagyon kis százalékban tudják be a kórházi fertőzéseknek, miközben a fertőzések 30-40 százalékában a beteg meghal. Az oknyomozó portál azt derítette ki, hogy a legtöbb kórházi fertőzés Jahn Ferenc Dél-Pesti Kórházban fordult elő.