Bencsik András a függetlenség megvédéséről beszél
Lényegében kormánypárti szöveget nyom, hogy meg kell védeni Magyarország szabadságát és függetlenségét. Ezért menetelnek.
Lényegében kormánypárti szöveget nyom, hogy meg kell védeni Magyarország szabadságát és függetlenségét. Ezért menetelnek.
Az antigravitációs vállalkozó szerint sok szenny ömlik rájuk a kampány miatt. Szerinte az ellenzék primitív eszközökkel igyekszik lejáratni a Fideszt. A Kósa Lajos kezelésébe került 1300 milliárdról beszél, szerinte ez álhír, azt mondta aláírás sincs a közjegyzői dolumentumokon. Kár, hogy ez nem igaz, és az iratok eredetiségét Kósa is elismerte.
Délután egy órakor kezdődik a hetedik Békemenet, és a készületekbe épp belebénul a budai oldal. Annyi busszal szállítják Budapestre vidékről a tüntetőket, hogy a Margit körúton szinte megállt a forgalom.
Egyetlen tízperces mintavétel alatt körülbelül negyven busz ment el a Mechwart ligetnél, és ez tényleg nem túlzás.
A buszok tömegét csak a Gój motorosok rendőri felvezetéses menete szakította meg.
A buszokon volt Devecser SE és Veritas felirat is, szép rendezett sorban haladtak.
De a buszok a Vérmező környékét is ellepték, egyszerre hét tartott a Margit körút felé.
Korábban a Fidesz azzal vádolta meg azzal Soros Györgyöt, hogy a nagy őszi tüntetések idején külföldről idereptetett tüntetőket, ami természetesen nem volt igaz.
Mondták a színpadról, ami végre lázba hozta a tömeget.
Gyűlnek az emberek az Oktogonon, a kutyapárti szimpatizánsok szokás szerint aktuálpolitikai transzparenseket lobogtatnak. Egyesek Semjén Zsoltnak üzennek, mások azt szeretnék, ha Kósa Lajos kezelné a pénzüket. Az eső még szemerkél, de mintha nyugat felől tisztulna az idő.
Wittner Mária egy kézzel készített lengyel zászlót és egy Pesti Srácok emlékérmet adott át a Gazeta Polska főszerkesztőjének. Az 1956-os hősnő az ezeréves lengyel-magyar barátságot éltette. Szórványos tapsot kapott.
56-ban mondták azt, hogy forradalmi hangulat van, most is az van – mondta az M1-nek nyilatkozó Csizmadia László a Bem téren, ahonnan indul a Békemenet. A Civil Összefogás Fórumának alapítója nem kevesebb, mint 100-200 ezer embert vár az eseményre.
Úgy volt, hogy Debrecenben mond beszédet a botrányba keveredett miniszter, de végül inkább a békemenetet választotta, és kétbusznyi emberrel fényképezkedett az indulásnál.
Pedig úgy volt, hogy ő celebrálja a beszédet Debiben.
Helyette Pósán László (fideszes) országgyűlési képviselőé lett a megtiszteltetés. A rétori teljesítményt mintegy kétszáz cívis hallgatta végig.
Pósán szerint, nem lepődünk meg, 1848 is a migránsok elleni küzdelemről szólt.
Annyira gáz.
Akarnak kicsit kósázni? Akkor olvassanak itt. Vagy videózzanak itt.
Ma este lesz A Talpra, magyar! című rockmusical ősbemutatója. Az MTI azt írja, a műben újragondolt változatban hangzik el a Nemzeti dal. Átadjuk a szót Mátyássy Szabolcs zeneszerzőnek, aki az M1-en méltatta az újragondolást:
A musicalt az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója alkalmából mutatják be a Papp László Budapest Sportarénában. A Nemzeti dal újragondolt változata a musicalirodalom hagyományát követi, és illeszkedik a darab egészébe, így “pörgősebb és pozitívabb”, mint a szerzemény közismert változata.A darab szerzői, Szurdi Miklós és Topolcsányi Laura új szemszögből próbálták megközelíteni a témát, és a darabban is megmutatják, hogy a forradalom sokkal árnyaltabb és mélyebb történelmi esemény, mint ahogy azt az emberek gondolják – tette hozzá Mátyássy Szabolcs.
https://www.facebook.com/momentum.mozgalom/videos/1046510808824067/
Lázár János Sepsiszentgyörgyben ünnepli március 15-ét. Nemrég a Facebookra feltöltött videóban üzent.
Mint 1848-49-ben, ma is két világ áll egymással szemben: a birodalom és egy nemzet. A két világ küzdelmének fő kérdésee, vajon ki mondja meg, mi lesz a magyarok sorsa most és a jövőben. A birodalom, vagy mi, a magyar nemzet határozzuk meg, hogyan és miként élünk itt a Kárpát-medencében.
Lázár méltó ünnepet kíván az itthoniaknak.
(0:22-nél egy kakas szól bele Lázár mondandójába. Elég vicces.)
Meg az összes többi rendezvényt.
A fővárosban eleredt az eső, ráadásul a hőmérséklet is zuhanórepülésben, ilyen időben csak a legelkötelezettebb békepártiak reszkérozzák a kétórás sétát, plusz azt a bő fél órányi ácsorgást, ami az Orbán-beszéd befogadásához kell.
Szorítunk, hogy elapadjon az égi áldás.
Akkor tessék kattintani Lugosi kolléga szellemes cikkére, melyben tizenhat, 1848 körül készült portré alanyát kell eltalálni. Fölismerik Petőfit? Jó hogy. És V. Ferdinándot? Szórakoztató edukáció, csudás móka.
Még le sem ért a reggeli tejes tea, már megszületett a nap első nemzetárulózása, melynek szülőanyja a zöldek legelsőbbike.
Szél Bernadett szerint: „Az Orbán-kormány, elárulta az országot, mert orosz adósrabszolgaságba taszítja az országot a paksi hitellel… Március 15-e és szeptember 15-e a két határnap. Aki egy nemzeti ünnep közeledtével képes egy országot az adósrabszolgaságba taszítani a saját korrupciós szükségletei miatt, az ennek az országnak a kormányzására teljes mértékben méltatlan.”
Az LMP miniszterelnök-jelöltje szerint sokat elárul a jelenlegi vezetésről, hogy pont a forradalom és szabadságharc évfordulója előtt jelentették be, hogy elkezdik lehívni a kölcsönt. Szél felszólította az Orbán-kormányt, hogy a választásokig ne nyúljon az atomerőmű bővítéséhez nyújtott hitelhez.
Sepsiszentgyörgy, Székelyudvarhely és Kézdivásárhely polgármesterére is öt-ötezer lejes, vagyis úgy 330 ezer forintos pénzbírságot szabott ki szerdán a prefektusi hivatal a március 15-i nemzeti ünnep tiszteletére kitűzött magyar jelképek miatt.
Erre külügyminiszterünk közleményben szólította fel a román hatóságokat, hogy ne büntessék a magyarokat azért, mert megünneplik nemzeti ünnepüket.
Idézzük:
Az ilyen büntetések méltatlanok egy európai uniós országhoz, és semmi közük sincs a kölcsönös tisztelethez. A magyarok semmit sem ártanak Romániának azzal, hogy ünneplik a hőseiket, ne zavarják őket ebben.
Bővebben itt.
Nemzeti ünnepünkön megszólalt Viorica Dancila román miniszterelnök is. Azt mondta: elérkezett a hangsúlyváltás pillanata, és ideje azokra a dolgokra fektetni a hangsúlyt, amelyek összekötik a románokat és a magyarokat, amelyek segítik az emberi és kulturális kapcsolatokat, a közös európai perspektívát, a két népet jellemző hagyományok és szokások felmutatását.
És Semjén Zsolt sem hagyta ki a véleménynyilvánítási lehetőséget. Mai közleményében azt írta:
Nemzeti ünnepünkön különösen elfogadhatatlan és botrányos, hogy büntetik nemzeti szimbólumaink használatát.
Mondjuk írhatta volna magyarul is Eduárd, a beste labanca.
Ha látsz ma valakit, aki ezt viseli, akkor valószínűleg egy magyar, aki 1848. március 15-ét, a Habsburg uralom elleni felkelést ünnepli. Mivel István főherceg, a család magyar ágából a magyarokkal volt, én is viselhetem.
If you see someone wearing this here today, it is most probably a Hungarian celebrating the 15th of March, the 1848 🇭🇺 uprising against the Habsburg rule. Archduke István from our Hungarian branch was WITH the Hungarians so I can wear it, too 😁 pic.twitter.com/J1olXs2pCW
— Eduard Habsburg (@EduardHabsburg) March 15, 2018
Na ugye.
Zászló fel, paripák el.
Amit a mai közlekedésről tudni kell, itt foglaltuk össze, itt csupán azt emeljük ki, hogy lezárják:
A rendezvények miatt biztonsági okokból:
A Parlament előtti zászlófelvonáson túlestünk, mindjárt mutatunk fotókat is.
A többi bővebben itt, pontokba szedve pedig alább:
Aki csak bulizni akar, mehet egyebek mellett a Budai Várba, részletek itt.
Azt azért kiemeljük, hogy:
Látják ezt a három cukorságot?
Ők még mindent elhisznek, puszi nekik.
Több okból se lennénk Petőfi helyében, most épp azért, mert ma alighanem a szokásos március tizenötödikéknél is durvábban tesznek majd erőszakot a pártok a forradalmár költő emlékén. Százhetven év telt el a forradalom kitörése óta, ami bő 62 ezer nap, az országgyűlési választásig viszont csupán huszonnégyet kell aludni, ami már csak a gravitáció szabálya szerint is az aktuálpolitika felé löki az ünnepet.
Mindenesetre: Talpra, magyar!