A politikus hangsúlyozta, azt szeretnék elérni, hogy demokratizálódjon a mindeddig választási pártként és ebből adódóan felülről irányítottan működő Együtt.
Juhász Péter megerősítette, tisztában vannak azzal, hogy rossz kompromisszumok eredményezték a baloldali összefogás áprilisi választási vereségét, az európai parlamenti választáson önállóan elért sikerük azonban azt mutatja: a céljaikon nem szabad változtatni, de azokat alapvetően önállóan kell képviselnie pártjának.
A politikus a polgárosodás és az európai értékek iránt elkötelezett szavazók pártjaként definiálta az Együttet.
Kiemelte, az egységes arculat kialakítása érdekében megszüntetik az eddigi platformokat és mindenki számára elérhetővé teszik a tagságot. Juhász Péter közlése szerint mozgalmi típusú párt létrehozását tervezik, ennek lényege, hogy teret engednek az alulról jövő kezdeményezéseknek, a helyi szervezetek tagsága ennek érdekében pedig könnyen elérheti majd a párt vezetőségét.
Szólt arról is, hogy a taggyűlés szombaton várhatóan felállítja majd a párt országos politikai tanácsát, amelynek feladata az elnökség munkájának véleményezése és ellenőrzése lesz.
Juhász Péter kérdésre válaszolva közölte, a tisztújításon társelnöki pozícióra pályázott.
Beszélt arról is, hogy bár az önkormányzati választások nem szerepelnek a gyűlés napirendjén, biztos abban, hogy az Együtt alapvetően önállóan kíván indulni az őszi helyhatósági voksoláson, ugyanakkor elsődleges céljuk, a Fidesz leváltása érdekében bizonyos helyeken elképzelhetőnek nevezte a koordinált jelöltállítást és a közös listaállítást.
Az Együtt várhatóan szombat estig elhúzódó taggyűlése három társelnököt és hat elnökségi tagot választ, továbbá a párt jövőbeni választmányaként létrehozza az országos politikai tanácsot, amelynek egy elnöke, két alelnöke és 47 tagja lesz.
A pozíciókra jelölteket titkos szavazással választják meg a taggyűlésen megjelentek.