Míg az ipari finomítással nyert közönséges étkezési só csak töredékét tartalmazza a természetes sók ásványianyag-tartalmának, addig a természetes eredetű tengeri só és kősó magas ásványi anyag- és nyomelem-tartalommal rendelkezik. Vigyázzunk ezért, mert ha túl sok közönséges étkezési sót fogyasztunk, szervezetünkben méreganyaggá alakul és sok betegség kiváltója lehet.
Felhasználása a konyhán túl
A sót azonban nemcsak a konyhában tudjuk használni. Számos egyéb alternatíva is rendelkezésünkre áll, melyek segíthetnek egészségünk megőrzésében.
Egy régi felfogás szerint a só a nap energiájának hatására alakulhatott ki, ezért is oly fontos energetizáló szerepe. Manapság a különböző sóterápiák egész sora áll rendelkezésünkre, melyek alkalmazása rendszeressé tehető anélkül is, hogy komoly egészségügyi problémánk lenne. Íme néhány a választékból!
Sóbarlangok
Ha szeretnénk kitisztítani tüdőnket a város szennyezett levegőjétől vagy csupán néhány óra nyugalomra vágyunk, látogassunk el egy sóbarlangba. A száraz, sós levegő teljesen allergén- és baktériummentes. A hőmérséklet 18-24 fok, a páratartalom 40-60 százalékos. Kiváló immunerősítő, relaxáló és egészségmegőrző hatása van. A lágyan megvilágított terek és a csend nagyban hozzájárul lelkünk lecsillapodásához.
Sófürdő
Amennyiben nem szeretnénk otthonunk kényelméből engedni, próbáljuk ki a sófürdőt. Kiváló stressz oldására és az ellenálló-képesség növelésére. Egyéni igényektől függően egy kád vízhez adjunk fél-egy kilogramm tengeri sót, koncentrációja minimum 1 százalékos legyen. Mártózzunk meg a 37 fokos vízben 15-20 percig, majd itassuk fel a vizet testünkről és pihenjünk még 30 percig.
Ha kíváncsi még mi mindenre jó a só a ház körül, kattintson ide.
Forrás:
Az arcápolástól a sóbarlangokig: mi mindenre jó a só? (Házipatika)