Liverpool's Belgian striker Divock Origi (C) receives medical assistance after being injured during the English Premier League football match between Liverpool and Everton at Anfield in Liverpool, north west England on April 20, 2016. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Funes Mori Origit, a Liverpool az Everton taposta el

hírszerző. 2016. 04. 21. 08:19

A szerda esti 226. Mersey-parti rangadó egyoldalú küzdelmet hozott. Számítani is lehetett erre, hiszen az Everton február közepe óta csupán egy bajnoki győzelmet tud felmutatni, a Liverpool viszont egyre jobb formába kerül a szezon végére, a Dortmund elleni heroikus Európa Liga győzelem után vasárnap a Bournemouth csapatát verték (1-2) a Premier League-ben.

Ezúttal a 27. fordulóból elhalasztott mérkőzés 43. percében szereztek vezetést a Vörösök. Egy bedobást követően James Milner cselezgetett a jobb oldalon, majd középre ívelte a labdát, Divock Origi pedig az ötösről befejelte a hosszúba a labdát. (1-0) A fiatal belgának ez volt az első városi derbije, góllal debütált tehát.

Az első félidő utolsó percében Milner játszott össze Adam Lallanával a bal oldalon, majd betört a tizenhatoson belülre, beívelte a labdát Mamadou Sakho pedig az ötösön belülről fejelt a kapuba. (2-0)

Az 50. percben Funes Mori lépett oda nagyon csúnyán Divock Originek, Robert Madley játékvezető pedig egyből kiállította. Origit hosszas ápolást követően hordágyon vitték le a pályáról.

Daniel Sturridge állt a helyére, aki fél órával a mérkőzés vége előtt kapott nagyszerű kiugratást Lucas Leivától és nem hibázott, belsővel a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. (3-0)

A kegyelemdöfést Philippe Coutinho adta meg szezonbeli nyolcadik bajnoki góljával. Ezúttal Joe Allen passza után lőtt tanárian a hosszú alsóba. (4-0)