Dráma Liverpoolban, Klopp csapata kiverte a Dortmundot az Európa Ligából

Liverpool-Dortmund 4-3 (0-2) -Továbbjutott: a Liverpool, 5-4-es összesítéssel

Az odavágón remekül helytállt Jürgen Klopp alakulata a Borussia Dortmund vendégeként, az 1-1-es döntetlennel pedig maradt még esélye a visszavágóra is.

Más kérdés, hogy csütörtökön este a sárga-feketék négy perc elteltével máris betaláltak, Mkhitaryan volt a gólszerző.

A 9. percre tovább nőtt a dortmundi előny, Aubameyang ugrott ki egy remek ütemű indítással és ragyogóan lőtte ki a rövid felső sarkot.

A fordulást követően életben tartotta reményeit a házigazda, Origi szépített liverpooli részről.

Sokáig nem tartott az öröm, Reus ugyanis hamar visszaállította a kétgólos differenciát a csapatok között.

A játékrész felénél ismét feljött egyre a Liverpool, Coutinho hozta vissza a meccsbe a briteket.

A hajrá kezdetén már egyenlő állt az eredményjelzőn, Sakho szerezte a harmadik liverpooli találatot.

Már-már úgy tűnt, nem tudja a maga javára fordítani az összecsapást a Pool, a hosszabbításban viszont jött Lovren, aki egy beadást követően a hálóba stukkolt és továbbjuttatta ezzel a csapatát.

Sahtar Donyeck-Braga 4-0 (2-0) – Továbbjutott: a Sahtar Donyeck 6-1-es összesítéssel

A múlt heti találkozón az ukrán csapat Portugáliában tudott 2-1-re győzni, így nagyon kényelmes helyzetből várhatta a második összecsapást.

A Braga a visszavágón sem állt a helyzet magaslatán, Srna büntetőjével az első játékrész derekán előnybe került a Donyeck.

Még a szünet előtt megduplázta előnyét a házigazda, Ferreira lábáról a saját kapujába pattant a játékszer.

Semmit nem változott a játék képe a folytatásban sem, Kovalenko a második félidő legelején végleg eldöntötte a párharcot.

Negyed órával a rendes játékidő vége előtt Ferreira megszerezte a második öngólját a találkozón, más lényegi történés pedig nem volt a hátralévő percekben.

Sparta Praha-Villarreal 2-4 (0-3) – Továbbjutott: a Villarreal 6-3-as összesítéssel

Az odavágón a Sárga Tengeralattjáró 2-1-es győzelmet aratott, így akár egy döntetlennel is bejutott volna a legjobb négy közé csütörtökön este.

A spanyolok ezzel együtt támadó felfogásban léptek pályára Csehországban, és az ötödik percben Bakambu góljával meg is szerezték a vezetést.

A félidő hajrájára felpörögtek az események. Két perc volt hátra a szünetig a rendes játékidőből, amikor Castillejo vette be a hazai kaput.

A ráadásban Lafata öngóljával tovább nőtt a különbség a két együttes között.

Alig hogy megérkeztek a második felvonásra a csapatok, Bakambu találatával már 0-4 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban visszavett a tempóból a Villarreal, ennek volt köszönhető, hogy a játékrész derekán Dockal szépíteni tudott.

A végeredményt Krejci állította be a 71. percben, a Villarreal így 5-3-as összesítéssel jutott az elődöntőbe.