Háromfős magyar csapat fejlesztette le a vasúti menetrendekhez a Sihuhu messengeres botot, így a Facebook csevegőjén kereshetjük ki, hogy például Budapestről Velencére mikor mennek a vonatok.
A robottal egyelőre korlátozottan tudunk csevegni: ha megkérdezzük, mikor megy vonat Debrecenbe, az állomásnevet felismeri, s ennek megfelelően ki is dobja a menetrendi-kereső felületét a Messengeren.
Ha rákeresünk egy adott útvonalra, megmutatja, mikor indulnak vonatok, mikor érkeznek oda, és ebből adódóan mennyi a menetidő. Egy adott járatra rábökve, az is kiderül, milyen osztályra és hány forintért tudunk jegyet venni – még a kedvezményeket is beállíthatjuk.
Egy adott vonatutat aztán a csevegőappon belül el tudjuk küldeni az ismerősöknek,
A kártyát aztán bármikor megnyithatjuk Messengeren, az adatlapon folyamatosan követhetik a felhasználók a vonattal és az utazással kapcsolatos információkat.Az adott vonatutat akár magunknak is elmenthetjük kártyaként, hogy ezt megtehessük.
Mobilon van lehetőség kedvencnek jelölni bizonyos vonalakat, ehhez keresés után elég beszivecskézni a találatot. Ez akkor hasznos, ha valaki naponta, hetente ingázik két állomás között.
Asztali gépen pedig naptárba is kiküldhetjük a kikeresett járatot, így emlékeztetőt is beállíthatunk hozzá.
Jegyet persze még nem tudunk a bottal venni, ehhez a MÁV oldalára, az elvira.hu címre küld minket a csevegő robot.
A fejlesztő RoboRobo azt írta, mivel közösségi projektként tekintenek a Sihuhura, a felhasználók igényei szerint szeretnék kialakítani az új funkciókat.
A keresés után maradtam még faggatni a robotot arról, milyen napja volt, szereti a vonatokat, és melyik a kedvenc vonala, de erre sajnos semmilyen reakció nem jött (szomorú fej). Ugyanakkor egy szuper fejlesztés a vasúti menetrendi bot, ismét egy példa, amikor egy kis magyar csapat hoz létre egy előremutató megoldást – jelen esetben a MÁV helyett.
Egy hónapja írtam a szegedi menetrendi botról, ami ugyanígy Messengeren kínál egy keresőt. A program érdekessége akkor is az volt, hogy nem a közlekedési társaság, hanem két helyi tizenéves fejlesztette.