Donald Trump nevéhez több olyan tweet is fűződik, amikről csak azt tudni, hogy egyszer kinn voltak, aztán eltűntek. Egészen pontosan eddig 22 ilyen eset volt. A weboldalakat archiváló Internet Archive szolgáltatás szerint legutóbb azon bejegyzését törölte az elnök, amit a Fox & Friends nevű műsorban való szereplése előtt posztolt. A tweet kilenc órán keresztül volt kinn, mielőtt azt eltávolította.
Felmerül a kérdés, hogy ennek mi volt az oka, hiszen egy teljesen ártatlan mondatot tartalmazott: „Szerepelek a @foxandfriendsben – élvezzétek!” Többen is arra gondolnak, hogy Trump azért törölte a tweetet, mert a műsorvezető Brian Kilmeade a beszélgetés során csípősen megjegyezte, hogy Trumpnak kevesebbet kéne posztolnia.
Korábban törlésre adhatott indokot az, hogy az elnök elgépelt egy-egy szót. (Erről még egy hosszadalmas listát is összeállított a NewsWeek.)
Egy korábbi tweetjében például Karen Handel családnevét írta tévesen “Handle”-nek, de elég csak visszaemlékezni az azóta mémmé avanzsált „Covfefe” esetére. Az elnök azzal kezdte az ominózus posztot, hogy a sajtó milyen negatívan áll a személyéhez, de végül nem derül ki, hogy pontosan mit szeretett volna közölni,mert a félbehagyott bejegyzés utolsó szava a „covfefe” volt, ami angolul teljesen értelmetlen.
Spicer on 'covfefe' tweet: "The president and a small group of people know exactly what he meant." https://t.co/URM4mW8pmO
— MSNBC (@MSNBC) May 31, 2017
Ezzel kapcsolatban azóta is találgatják, hogy az elnök tudatosan, vagy figyelmetlenségből használta a kifejezést. Sean Spicer, a Fehér Ház szóvivője szerint szándékos volt, és az elnök és néhány embere pontosan tudja, mire gondolt Trump.
Az elnök eddigi összes törölt tweetje itt olvasható.
Csevegőappok miatt perelnek
A héten jött a hír, hogy a Citizens for Responsibility and Ethics in Washington (CREW) nevű liberális civil szervezet, és az amerikai Nemzetbiztonsági Archívum pert indított Trump és az elnöki végrehajtó hivatal ellen. Kifogásolják azt, hogy a Fehér Ház személyzete olyan titkosított csevegőappokat használ belsős kommunikációra, mint a Signal és a Confide,
A CREW szerint az amerikai állampolgároknak a törvény szerint tudniuk kell arról, hogyan dönt a kormány fontos ügyekben, ám a titkosítást használó csevegőappok miatt az üzenetek nem archiválhatók.
Az Obama-adminisztráció alatt a közösségi média posztokat is olyan kommunikációs formának tekintették, amik a PRA értelmében archiválásra kerültek.
Június elején két felhasználó azzal vádolta Trumpot, hogy az elnök megsértette az amerikai alkotmány első kiegészítését azzal, hogy blokkolta őket a mikroblogon. Ez az a kiegészítés, ami a szólás- és véleményszabadságról szól. A Knight Institute nonprofit ügyvédi iroda a két twitteres képviseletében levélben szólította fel Trumpot arra, hogy oldja fel a tiltást, máskülönben pert indítanak.