A 12 éve alapított magyar közösségi portál, amely egykor a leglátogatottabb honlap is volt, a világot behálózó konkurencia, a Facebook előretörésének áldozata.
Már 3 ezer főnél jár azoknak a száma, akik azt mondják, elmennek a mai tüntetésre, amelyen a reklámadó és az Origo főszerkesztőjének leváltása ellen demonstrálnak.
A Süddeutsche Zeitung a tervezett reklámadóról és az Origo hírportál főszerkesztőjének leváltásáról közölt cikket csütörtökön, Karácsony Gergely pedig nyílt levélben kéri számon a Deutsche Telekom német vezetőjét.
A szerdán kilépők mellett elhagyják a portált a hírek rovat tagjai, a videórovat, valamint az oldal „gyártásvezetője” és az egyik site menedzser is lelép.
A Magyar Hírlap publicistája cikksorozatot indított, amelynek első részében azt próbálja bizonyítani, hogy létezik a meleglobbi és a homoszexualitás nem normális.