Tóth Bertalan elnök bejelentette, hogy szolidaritási alapot hoz létre a párt, de azt nem árulták el, mi lett a kezdeményezéssel. A többi ellenzéki párt jótékonykodik, a Fidesz-KDNP képviselői viszont zsebre teszik a plusz kétszázezer forintot.
Bár a magyarok többsége még hisz abban, hogy demokráciában a legjobb élni, a magyar politikai életet illetően mély apátiába süllyedtek. Az emberek fele szerint demokratikus eszközökkel már nem lehet leváltani a Fideszt.