Kultúra hátsó ablak

Trump győzött, A szolgálólány meséje négyszáz helyet ugrott előre az eladási listán

Trump győzelme az élre nyomta az olyan disztópikus regényeket, mint Margaret Atwood totalitárius társadalmát bemutató könyve, vagy Orwell 1984-e.

Négyszáz helyet ugrott előre a könyveladási listákon Margaret Atwood A szolgálólány meséje című regénye azt követően, hogy Donald Trumpot az Egyesült Államok 47. elnökének választották. A Guardian gyűjtése szerint azonban nem ez az egyetlen olyan disztópikus regény, amely iránt ugrásszerűen megnőtt az érdeklődés az elnökválasztást követően.

Atwood regényének – amelyben egy olyan totalitárius diktatúrában játszódik, ahol a nőket szinte kizárólag gyermeknemzésre használják – népszerűségére eddig sem volt panasz, azonban most ismét felélénkült iránta a kereslet, olyannyira, hogy az Amazon listáján négyszáz helyet ugorva jelenleg a dobogó harmadik fokán áll.

Ugyancsak megnőtt az érdeklődés Timothy Snyder A zsarnokságról: Húsz lecke a huszadik századból című könyve iránt, amely egy nap alatt közel száz helyet ugorva jelenleg a nyolcadik. A totalitárius diktatúrákat bemutató regények egyik legismertebbikét, George Orwell 1984-ét szintén keresik, jelenleg a tizenhatodik a listán. De megugrott az érdeklődés a Sami Sage és Emily Amick által írt Democracy in Retrograde: How to Make Changes Big and Small in Our Country and in Our Lives és Rebecca Solnit Men Explain Things to Me címűkönyvek iránt is – az előbbi a demokrácia válságáról szól, az utóbbi egy feminista esszégyűjtemény, amelyek a mansplaining kifejezést járják körül.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik