Női alkalmazottakat és színésznőket zaklathatott szexuálisan Harvey Weinstein, a The Weinstein Co. produkciós vállalat befolyásos társelnöke – számolt be róla az MTI a The New York Times cikke alapján.
A New York Times cikke bombaként robbant. A riportban többen, köztük Ashley Judd színésznő idézte fel, mi történt. Judd elbeszélése szerint két évtizeddel ezelőtt a producer hotelszobájában adott neki találkozót, ahol fürdőköpenyben fogadta, és arra kérte, hogy masszírozza meg vagy nézze, amíg zuhanyozik – idézte a lap a színésznőt.
A nők régóta beszélnek egymás között Harveyról, egyszerűen eljött az ideje, hogy a nyilvánosság elé kerüljön ez a beszélgetés
– mondta Judd a New York Timesnak.
A Weinstein cég két meg nem nevezett alkalmazottja arról is beszámolt az újságnak, hogy az idők során legalább nyolc nővel kellett megállapodnia a filmmogulnak, köztük Rose McGowan-nel, akivel Weinsteinnek állítólag 1997-ben volt egy afférja, amikor a színésznő 23 éves volt.
A lap által idézett többi esetben is hasonló történetek szerepeltek: Weinstein arra kényszerítette a fiatal nőket, hogy masszírozzák meg vagy nézzék, ahogy zuhanyozik, cserében pedig azt ígérte, hogy segít neki előrejutni a pályájukon. Az esetek a filmmogul hotelszobáiban történtek.
Weinstein ügyvédje, Charles J. Harder egy közleményben úgy fogalmazott, hogy a vádakban hemzsegnek a hamis állítások és rágalmak.
Megküldtük a Timesnak a tényeket és a bizonyítékokat, de azokat figyelmen kívül hagyva siettek publikálni a cikket
– jelentette ki az ügyvéd, ám arra nem adott választ, hogy Weinstein milyen konkrét állításokat vitatott.
A The New York Times szóvivője leszögezte: biztosak a riport pontosságában, alkalmat adtak Weinsteinnek, hogy válaszoljon a konkrét vádakra és teljes terjedelmében közölték válaszát.
Weinstein a The New York Postnak csütörtökön adott interjújában megismételte a Harder által kiadott közleményt és „meggondolatlannak” nevezte a Times cikkét. Mint mondta: a lap „vérbosszút” hirdetett ellene.
Harder a The Hollywood Reporter kérdésére válaszolva megírta, beperlik a The New York Timest és az összeget, amit kapnak, „nőszervezeteknek adományozzák”.
A 65 esztendős Harvey Weinstein az elmúlt három évtizedben Hollywood egyik legbefolyásosabb filmmoguljává vált, produkciós vállalatával számos Oscar-díjas film, köztük a Ponyvaregény és a Szerelmes Shakespeare elkészítésén dolgozott, sok színész és rendező karrierjét segített elindítani, és rendkívül sikeres Oscar-kampányokat irányított a fivérével, Bob Weinsteinnel közös Miramax cégével.
A Weinstein testvérek 2005-ben hozták létre The Weinstein Co. néven új produkciós vállalatukat.
Harvey Weinstein olyan Oscar-díjas filmek volt az executive producere, mint Az angol beteg, a Chicago, A Gyűrűk Ura – A király visszatér, A király beszéde és a A némafilmes.
A közleményben arra hivatkozott, hogy a hatvanas-hetvenes években még mások voltak a munkahelyi viselkedési normák:
Azóta megtanultam, hogy ez nem kifogás, az irodában és azon kívül sem. Senki számára.
Harvey Weinstein bejelentette, hogy szabadságot vesz ki a cégénél. A The Hollywood Reporter értesülése szerint a The Weinstein Co. vezetősége csütörtökön ült össze, hogy megtárgyalja az ügyet, és megtegye a szükséges lépéseket.
Weinstein 2007 óta él házasságban Georgina Chapman divattervezővel, két közös gyermekük van.