A több, furánál furább (német szög, holland döntés, Batman-szög, holland szög, ferdeszög) néven ismert kameratechnika valójában igen egyszerű: az operatőr ilyenkor a kamerát néhány fokkal elfordítja, ezáltal szándékosan a kényelmetlenség érzetét okozva a nézőben, sokszor viszont a jelenet szereplőjének zavartságát vagy őrületét közvetíti.
A technikát először az időtlen klasszikus Dr. Caligari, a német expresszionizmus egyik csúcsa használta, így a klisé neve előbb német szög lett, de később, a hatvanas évek Batman-tévésorozatának és a harmadik, 1966-ban készült Batman-filmnek (és persze ezt a hagyományt a franchise kétezres években készített darabjai is folytatták) hála sokan Batman-szögként ismerik.
A döntés művelete egyébként a professzionális kamerákkal sem bonyolult, hiszen azok ilyenkor egy speciális állványon állnak:
Később a nézet egy időre átszivárgott a videojátékokba, a Resident Evil-, vagy épp a Silent Hill-sorozat például rengetegszer használta.
A filmrajongó Jacob T. Swinney által több tucatnyi klasszikus jeleneteinek felhasználásával készítette el a következő mashup-ot, amelyen tökéletesen látszik a szög lényege: