A BKIK kiemelte, a kis- és középvállalkozók közvetlen visszajelzései alapján állították össze a koronavírus-járvány negatív pénzügyi és gazdasági hatásait ellensúlyozó, 6 pontból álló pénzügyi intézkedéscsomagot, amelyet eljuttattak a kormánynak.
A javaslatban szerepel, hogy a holding szakosított válságkezelő leányvállalatokat, vagy divíziókat hoz létre – ez lehet meglévő állami cégek átszervezésével is, – amelyeket a kötvénykibocsátásból befolyó összegből feltőkésít. Az egyes szakosított válságkezelő leányvállalatok, vagy a divíziók a kutatásban azonosított problémacsoportokra fókuszálnak majd.
A BKIK több javaslatot dolgozott ki a létrehozandó társaságok, vagy divíziók funkciójára – írták a közleményben -, többek között válságkezelő kockázati tőkebefektető, eszközkezelő és követeléskezelő cég is szerepel a javaslatban. A kötvénykibocsátásból befolyó összegből a holding már meglévő állami cégeket és programokat is tőkéhez juttatna, például a Magyar Export-Import Bank Zrt.-t és a SZÉP Kártya Programot.
Amennyiben elfogy az első körös kötvénykibocsátásból befolyt 1000 milliárd forint, akkor egy újabb kör kötvénykibocsátás javasolt, amíg szükséges az állami beavatkozás, és az Európai Központi Bank múlt szerdán meghirdetett kötvényvásárlási politikája nem változik, írta a BKIK a közleményében.
Kiemelt kép: MTI/Koszticsák Szilárd