Másfél évig pereskedett Pruck Pál lánya a Schmidt Mária vezette közalapítvánnyal amiatt, hogy az 1956-os emlékév kapcsán megjelent, egy puskát hordó gyereket ábrázoló plakátfotón nem az apja nevét tüntették fel, hanem Dózsa László színészét, aki 1956-os szerepvállalásáról a következőket állította:
- miközben Csepelt repülőgépek bombázták (amúgy 1956-ban nem bombázták repülőgépek az országot),
- őt elfogták, falhoz állították, légvédelmi ágyúval széttrancsírozták, átlőtték a nyakát, tojásgránátot dobtak rá, de túlélte,
- a kórházból viszont elvitte az ÁVH, és úgy fejbe rugdosták, hogy csontszilánkok mentek az agyába,
- tömegsírba tették, forró mésszel leöntötték, de egy sírásó meglátta, hogy mozog az ujja, majd Kárpáti professzor tízórás műtéttel megmentette,
- és ezután is megmaradt a sapkája, ami azon a fotón is szerepel, ami rákerült a plakátokra.
Hogy még jobban elhelyezzük ezt az egészet, érdemes azt is felidézni, amikor Dózsa a legendás Budapest Televízióban a meztelenül műsort vezető Anettkának beszélt arról, hogy egyszerre hét nő esküdött össze egy házibulin annak érdekében, hogy magáévá tegye őket, vagy azt, amikor azt mondta a Magyar Nemzetnek, hogy a 80 huszár című filmben játszott főszerepéért Cannes-ban elnyerte a kritikusok nagydíját, pedig a filmet el se vitték Cannes-ba.
Pruck Pál lánya azt szerette volna, ha a közalapítvány bocsánatot kér tőle, és leveszi Dózsa László nevét az apját ábrázoló plakátokról. Schmidt viszont nem ismerte el a tévedést, inkább azzal érvelt, hogy Pruck köztörvényes bűnöző volt, akit a Kádár-rendszer propagandistái a forradalom lejáratására használtak fel.
Végül májusban a bíróság tett pontot az ügy végére, eldöntve, hogy
Schmidt Máriáékat arra kötelezték, hogy 15 napon belül magánlevélben fejezzék ki sajnálkozásukat Pruck lányának, és minden, még elérhető kiadványon cseréljék le Dózsa nevét.
Ide értendő a zuglói, Nagy Lajos király úti, egész házfalat beborító falfestmény is, amin a gyerek Pruck látható, a „Dózsa László (1942-)” felirattal. Ám
A portál megkereste a zuglói önkormányzatot, lévén önkormányzati épületről van szó, és ők már februárban felszólították a falfestményért felelős FrankDigitál Médiaügynökséget, hogy távolítsák el Dózsa nevét. Most azt közölték, hogy a médiaügynökséggel szeptember 13-ig van érvényes szerződésük, és nem ők kérték a céget, hogy távolítsa el az egész festményt. (Fotó: MTI / Marjai János)