Olvasónk tapasztalata szerint az ellenőrök maguknak foglalják az ülőhelyeket az éjszakai járatokon. Levelének tartalmát ugyan nem, megítélését azonban árnyalhatja, hogy saját bevallása szerint ő maga gyakran bliccel.
Sose gondoltam, hogy írok nektek, mert nem tartom be mindig a szabályokat. Igen, sokszor bliccelek, mert nem mindig engedhetem meg a havi felnőtt bérletet. Így természetesen nem járulok hozzá, hogy ha megjelentetitek a sztorit, azt a valós nevemmel tegyétek.
Ami miatt írok, az az, hogy úgy tűnik, az éjszakai buszokon az ellenőröknek munkaállomásuk vagy céges helyük van.
Amit tapasztaltam, az az, hogy ma (december 23-án, 2:51 környékén) felszálltam a Blahán a Normafa felé közlekedő 990-es járatra. A középső ajtón szálltam fel, a jegyellenőr előre irányított, hogy ott vegyek jegyet. Kezemben egy ezressel oda is tipegtem az első ajtó mellett álló neonzöld mellényes úriemberez, akihez így szóltam: “Jó estét, szeretnék leüllni és vásárolni egy jegyet.”Az úriember elhajtott, valószínűleg csak a mondat elejét hallotta, így örvendezve, hogy spóroltam 450 forintot, leülltem egy másik helyre. A következő megállókban azt vettem észre, hogy a buszon dolgozó két ember senkit nem enged leülni az általa lefoglalt két helyre.
Az tény, hogy az én utazási szokásaim rendhagyóak és támadhatóak, ellenben az, hogy ez a két alkalmazott nem teszi lehetővé a BKK által nyújtott szolgáltatás lehető legjobb kihasználását a bérlettel és/vagy jeggyel rendelkező utasok számára, helyette nem engedi leülni őket az amúgy szabad ülésekre, az felháborító.
Ezt a viselkedést egészen a Széll Kálmán térig tapasztaltam, ami után már nem volt számottevő felszálló, így nem is volt ebből konfrontáció.
Szerintetek kinek jár az ülőhely?
- a buszon szolgálatot teljesítő ellenőrnek
- az ellenőrök fura eljárását kiszúró bliccelőnek
A válaszok jöhetnek kommentbe!
Kiemelt kép: Wikipedia/Aron_son