„Néhány hónap után azt vettem észre magamon, hogy egyre többet tudok dolgozni. No, meg azt, hogy egyáltalán nem betegszem meg. Még akkor sem, mikor minden kollégám kidől az influenzajárvány miatt” – nyilatkozta a Siberian Times című lapnak Anatoli Brouchkov.
A moszkvai egyetem professzora azután döntött úgy, hogy kísérleti nyulat csinál magából, hogy laboratóriumi körülmények között – egereken és gyümölcslegyeken – már tesztelte azt a 3,5 millió éves baktériumot, amit Szibéria egyik legnagyobb területén, Jakutföldön találtak a permafrosztban.
„Azt gondoltam, érdekes lesz magamon kipróbálni, milyen hatása van egy inaktív baktériumtörzsnek az emberi szervezetre. Nem aggódtam a mellékhatások miatt, mert láttam, hogy hat az egerekre és a legyekre” – mondja Brouchkov, majd hozzáteszi, biztos benne, hogy a Jakutföldön élő emberek is a baktériumnak köszönhetik hosszú életüket, ami az ivóvízzel juthatott a szervezetükbe.
A világ tudósai egyébként 2009-es felfedezése óta próbálják megfejteni a Bacillus F titkát. Abban bíznak, hogy ha rájönnek, hogy működik, és hogyan korrigálja az öregedés által előidézett károkat, azzal az emberiségért is sokat tehetnek majd.