Belföld

Thai masszázsszalonként üzemel a miskolci református egyházközség egyik ingatlana

Google Street View
Google Street View

Elmélyülve tündérek kezei közt, mint egy álomban. Felemelő és spirituális egyszerre. Ahol a lélegzet elakad, mert nem találni szavakat. Csodás. Mesés. Varázslatos. Egy hely, ahol végtelen boldogságot és örömöt érzel, hogy itt vagy.

Ez a Miskolc belvárosában működő Tündér Thai Masszázsszalon egyik hirdetése, ahol thai származású masszőzök várják a „felfrissülni vágyó” vendégeket a hét minden napján. A szalon a megyei jogú város I. kerületében, a városközponthoz közeli Feszty Árpád utcában üzemel egy társasházi lakásban. A 87 négyzetméteres földszinti ingatlan tulajdonosa azonban nem egy vállalkozás vagy egy magánszemély, hanem a

Miskolc-Avasi Református Egyházközség.  

Az ingatlant a tulajdoni lap szerint kevesebb mint két évvel ezelőtt vásárolta meg a református egyházközség, ám nem világos, milyen célból. Ezt az egyházközség részéről Hangó István református lelkipásztor sem tisztázta megkeresésünkre. A lelkész mindössze annyit írt:

A Miskolc-Avasi Református Egyházközség nem üzemeltet thai masszázs szalont. A kérdezett ingatlan kapcsán pedig törvénybe ütköző, a társasházi együttélés szabályait sértő vagy szerződéssel össze nem egyeztethető eseményt, cselekményt nem tapasztaltunk, illetve semmi ilyenről nincs tudomásunk.

Azon kívül, hogy az ingatlanvásárlás céljáról semmilyen részletet nem árult el a lelkész, arra sem adott választ, hogy mennyire összeegyeztethető az egyház szellemiségével, hogy a tulajdonában álló lakásban masszázsszalon működik.

Egy ott lakó idős házaspár lánya szerint átjáróház lett a társasház, amióta ott működik a masszázsszalon. Mint mondta, tapasztalata szerint a szalon késő este is fogad vendégeket, miközben hivatalosan csak este nyolcig vannak nyitva. Erre is rákérdeztünk az egyházközségnél, ám hiába.

Megkerestük a szalont is kérdéseinkkel, azonban hiába érdeklődtünk telefonon, a hívásunkat fogadó – feltehetően thai származású – hölgy a kérdéseink többségét nem értette, magyarul csak néhány mondatot beszélt.

Az nem ismert, hogy mennyiért vásárolta a lakást az egyházközség, ám a legnagyobb ingatlanportálok adatai alapján egy 87 négyzetméteres lakás óvatos becslések szerint is legalább 50 millió forintba kerül egy viszonylag újépítésű miskolci társasházban.

A korábbi tulajdonos egyébként európai uniós támogatással vásárolta meg az ingatlant.

A Petró Tüzelőanyag Előállító és Kereskedelmi Betéti Társaság 2013-ban 7,2 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott képviseleti iroda kialakítására Miskolcon. A társaság a fenntartási időszak lejárta után értékesítette az ingatlant, ami így 2022-ben került a református egyházközséghez.

Frissítünk!

Cikkünk megjelenése után a helyiség bérlője azt közölte: a nyitvatartási idő a kiírásnak megfelelő. A thai masszőrök egyéni vállalkozóként üzemeltetik a masszázsszalont a törvények és jogszabályok betartása mellett, jelezte.

Kapcsolódó
49 ingatlant kapott a református egyház az államtól, miután Balog Zoltán lett az egyházfő
A jó kormányzati kapcsolatokkal rendelkező egykori miniszter sok ingyenes támogatást szerzett.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik