Itt egy szokásos MTI-hír, szóról-szóra:
A három csapásnak nevezett, az erőszakos, többszörös visszaesőkre vonatkozó szigorítás ötéves története azt mutatja, hogy a magyar reformok a büntetőpolitikában is működnek – mondta az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára hétfői sajtótájékoztatóján Budapesten.
Répássy Róbert közölte: a legveszélyesebb elkövetők hosszabb időre elzárása hatékonyabb védelmet nyújt; voltak olyan esetek, amelyek megelőzhetők lettek volna a három csapás alkalmazásával.
A 2010 nyarán bevezetett Btk.-szigorítás lényege, hogy a személy elleni erőszakos bűncselekmény elkövetése miatt harmadszor is jogerősen elítélt büntetési tétele a kétszeresére emelkedik, és ha a felső határa meghaladja a húsz évet, akkor tényleges életfogytiglant kell kiszabni. A Legfőbb Ügyészség statisztikái szerint öt év alatt ilyen ügyekben hat tényleges életfogytiglant szabtak ki.
És a magyar reformok nyilván működnek az oktatásban és az egészségügyben is. De azért az oktatásról olvassuk el ezt, azt meg csak iderakjuk, hogy a szociális ágazaton belüli bérkiegészítés során van olyan alkalmazott, aki 1650 forintot kap.