A Napi Gazdaság PR-mellékletében adott interjút Yvonne Dederick, a TV2 társtulajdonos-ügyvezetője. „A társadalom és a gazdaság is sokkal jobban működik ott, ahol a nők aktív és egyenjogú szerepet töltenek be a politikában vagy a tudományban, de ugyanez igaz a média világára is” – mondta. Hozzátette: a TV2-csoport nagy hangsúlyt helyez a nők foglalkoztására, a munkavállalók közt 47,3 százalék, a vezetőségben 45,8 százalék az arányuk, tartalom- és kreatív igazgatónak is nőt választottak Shadia Nugud személyében.
Dederick kitért arra is, hogy a TV2-csoport „hagyományosan érzékeny a társadalmi problémák iránt”. A tulajdonos-ügyvezető szerint ez régóta része a csatorna értékrendjének, elkötelezettek a gyermekek védelmét illetően is.
Reflektálatlanul hagyták az erőszakot
Az interjúban nem esett szó az elmúlt napok botrányáról: az Éden Hotel című műsor egyik szereplőjét társa meg akarta erőszakolni, majd ordítva sértegette, amikor a nő ennek ellenállt. A történteknek a férfi játékos számára nem lett következménye, a női szereplő viszont megalázó helyzetbe került, társai végül kiközösítették. A kommentelők egy hangos kisebbsége is a lányt próbálja hibáztatni a történtekért, noha ő határozottan jelezte: nem akar szexuális kapcsolatot az erőszakoskodó játékossal, így semmilyen mentő körülmény nem létezhet a látottakra.
Számos felháborodott cikk és blogbejegyzés született arról, hogy a csatorna a történteket reflektálatlanul hagyta, elfogadhatóként beállítva az agresszív erőszakoskodást. A Kettős Mérce kifejtette: a csatorna nem pusztán erőszakot, hanem a zaklatás kiskátéjét mutatta be a műsorban. A TV2 viszont elutasította, hogy erőszak történt volna, ezt részben tagadta a női szereplő is a rá nehezedő nyomás miatt, bár a felvételek alapján egyértelmű a helyzet. Végül Yvonne Dederick mégis úgy döntött: belső vizsgálat indul. A műsorban ennek ellenére nincs nyoma annak, hogy vállalhatatlan volt, ami a képernyőn történt.