Szabó Zsolt fejlesztés- és klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkár szerint a helyiek tudják jól működtetni a rendszert. A cél: minél kevesebb hulladékot lerakni, minél többet hasznosítani és a lakosság anyagi terheit csökkenteni.
Az országban egyedülálló létesítménynek köszönhetően Miskolc és a térség 36 települése számára új időszámítás kezdődik a hulladékgazdálkodásban, kiteljesedhet a házhoz menő szelektív gyűjtés, megkezdődhet az értékes másodnyersanyagok kinyerése a szemétből – mondta Kriza Ákos (Fidesz-KDNP), Miskolc polgármestere.
A zártkörű hulladék-előkészítő a kommunális hulladékból szelektálja az újra felhasználható másodnyersanyagokat, a fémet, a műanyagot és az energetikailag hasznosítható termékeket, amelyekből másodlagos tüzelőanyagot lehet előállítani.
A házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés és a jelentősen korszerűsödött hulladékgazdálkodás 243 ezer embert érint közvetlenül. A Hejőpapi határában felépült mechanikai hulladék-előkezelőben évente 53 ezer tonna szemetet válogatnak át újrahasznosításra, és energetikailag hasznosítható úgynevezett RDF-terméket (Refuse Derived Fuel) is előállítanak majd.