A kormányzati szólam, hogy Európa követ bennünket, annyiban megfelel a valóságnak, hogy tényleg nem mi követjük Európát. Perecz László filozófus (Mozgó Világ, 2012/2.)
Hihetetlen politikai, gazdasági, kulturális távolságokat képes áthidalni a Fidesz, de erre ma Orbán nélkül nem nagyon lenne esélye. Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök (Index.hu, február 13.)
A három ellenzéki párt sem tud az alapideológiája miatt együtt dolgozni. Kalmár Ferenc kereszténydemokrata politikus (Délmagyar.hu, február 13.)
Fotó: MTI / Szigetváry Zsolt
Ha képesek összefogni egymással, akkor abban szívesen veszek részt. Kuncze Gábor, a Szabadelvű Polgári Egyesület elnöke az ellenzéki szervezetekről (ATV, február 14.)
Azzal, hogy a Fidesz ennyire túlnyerte magát, a konfliktusok a párton belül jelennek meg. Kiszelly Zoltán politológus (ATV, február 15.)
Alkotmányos rendünk szerint a Jobbik a még tolerálható szélsőjobboldal képviselője. Elek István közíró (Népszabadság, február 15.)
Fotó: Neményi Márton
Nem egyik vagy másik párt az LMP első számú ellenfele, hanem az állampolgári apátia. Schiffer András LMP-politikus (FN24.hu, február 16.)
Leginkább az MSZP-től és a Demokratikus Koalíciótól való távolságon mérik le saját függetlenségüket. Tamás Ervin újságíró az ellenzéki szervezetekről (Népszabadság, február 16.)
A Fidesz vezérkara személyi összetételében is garancia a demokrácia írott és íratlan szabályainak betartására. Deutsch Tamás Fidesz-politikus (Heti Válasz, február 16.)
Csak olyan rendszereket szabad működtetni, amelyek a munka felé terelik az embereket. Orbán Viktor miniszterelnök (Magyar Rádió, február 16.)
Orbánnak híresen rosszul működő apparátus élén kellene rendet vágnia a maga okozta káoszban. Kis János filozófus (HVG, február 16.)
Jelenlegi antidemokratikus politizálása ellenére sem hihető, hogy képes lenne fasizálni Magyarországot. Rózsa Péter újságíró Orbán Viktorról (Magyar Narancs, február 16.)
A politikának az a sajátossága, hogy a kereslet nem mindig teremti meg a kínálatot. Török Gábor politológus (ATV, február 16.)
Magyarország gazdasági szempontból ma a világ nyolcadik legkockázatosabb országa. Szekeres Imre szocialista politikus (Népszava, február 17.)
A második Orbán-kormány összes gazdaságpolitikai tettének fedezetéül a Brüsszelből lehívható források állnak. Szajlai Csaba újságíró (Magyar Hírlap, február 18.)
Az IMF-EU védőháló korlátok közé szorítja majd gazdasági kormányzásunkat, ám cserébe lazul a nyakunkon a kötőfék. Nánási Tamás újságíró (Magyar Nemzet, február 18.)
Fotó: Kummer János
Messiáskomplexusos vezérfigura személyére rászabott párt. Papp László Tamás újságíró a Demokratikus Koalícióról (Hírszerző.hu, február 18.)
Nem biztos, hogy a demokrácia az egyetlen üdvözítő út és társadalmi forma, amely Magyarország jelenlegi problémáira megoldás lehet. Kocsis Zoltán zongoraművész (Origo.hu, február 19.)
Hírlik, tavasszal legalább ötven százalékkal nő majd a legszegényebbek életszínvonala. Most ugyanis éheznek és fáznak, tavasszal viszont csak éhezni fognak. Karcagi László újságíró (Vasárnapi Hírek, február 19.)