A gyerekeket a szülők tájékozatlanságától kellene megvédeni, mert aki nem készül fel ezekre a dolgokra – nemcsak a homoszexualitásra; a lisztérzékenységre, a laktózérzékenységre, az autizmusra –, az nagyon csúnya hibákat képes elkövetni
– mondja Nádasdy Ádám nyelvész, író, műfordító a Magyar Hangnak adott interjújában, amelyet a Telex szemlézett. A gyermekvédelminek nevezett törvényt és a könyvfóliázást Nádasdy téves iránynak tartja, szerinte ugyanis a gyerekeket úgy lehet megvédeni, ha megmutatjuk nekik, hogy milyen kihívásokkal találkozhatnak az életük során, nem pedig úgy, ha elhallgatjuk előlük, hogy léteznek olyan emberek, akik a saját nemükhöz vonzódnak. Ezért úgy véli, nem is azok számára fontos a könyvekből és az irodalomból megszerezhető tudás, akik melegek, hanem akiknek a gyereke lesz meleg. Azt is fontos szerinte látni, hogy nem a melegség terjed, hanem az arról való gondolkodás. „Mosolyogva figyelem, hogy az én szerény kis életproblémám olyan nagy jelentőséget nyert, hogy Magyarországon a kormányzat legmagasabb szinten foglalkozik vele.”
Emellett beszélt még a kormány nyelvi újításairól, kifejtve, hogy mivel a nyelv a befolyásolás eszköze, a nyelv és hatalom viszonya mindig is szoros volt.
Az az érzésem, hogy az Orbán-kormányzat hallatlan ravaszsággal, kommunikatív ügyeskedéssel rágja bele magát a magyarok lelkébe
– mondja Nádasdy, hozzátéve, hogy a korrupciónál sokkal jobban zavarja a népbutítás, amit a Fidesz-propaganda művel.
Nádasdy Ádám a 24.hu-nak adott interjújában pár hónapja arról is beszélt, hogy érzi magát, amikor saját könyvei is érintetté válnak a kormányzati hecckampányban. Ezt a beszélgetést itt olvashatják: