A napokban jelent meg a Neoton Família Nyár van című dalának új feldolgozása, amit egy Dzsindzser nevű előadó tett közzé a YouTube-on. A klip alatti kommenteket olvasva úgy fest, a közönség zöme igencsak pozitívan fogadta a szám ezen formáját, amivel kapcsolatban nemrég a Bors kereste fel a Neoton Família gitárosát.
Végvári Ádám szerint megtisztelő, ha egy fiatal előadó visszanyúl egy régi számhoz, az viszont már nem nyerte el a tetszését, ahogyan az említett feldolgozás megvalósult.
Nagyon megtisztelő, hogy a fiatal generáció visszanyúl a régi számunkhoz. Örülök neki, hogy az előadó hozzányúlt, hogy a közönségének és az új generációknak tovább vigye, és ezt köszönöm is, de szerintem mindemellett borzalmas
– mondta a lapnak Végvári, majd azt is kifejtette, mi a problémája a feldolgozás módjával.
Azt gondolom, hogy a hangszerelésben szereplő szintetizátorhangot a hangszerpark gyártó cégeknek be kéne tiltania! Évek óta hangsúlyozom, hogy az Auto-Tune borzalmas, hiszen lehet rajta érezni, hogy a gép vezeti a hangját. Ezek mellett a legfontosabb, hogy amiről szól a dal, ahhoz képest az éneklés stílusa és a hangvétele közel sem tükrözi az eredeti szám üzenetét.
A gitáros hozzátette, senkit sem akar megsérteni a véleményével, egyszerűen így érez. Mint mondta, meglátása szerint a legtöbb dal, amit újra elővesznek, szól valamiről, értékes és sikeres zene, de úgy véli, napjaink feldolgozásaival azt akarják hangsúlyozni, hogy egyre kevesebb ilyen szám születik.
Persze vannak sikeres zenekarok, akik simán összehozzák, de már egyre kevesebben. Egy szám újradolgozásánál meg kell hogy legyen az alázat és a tisztelet, hogy újra meg lehessen jeleníteni jól a régi idők nagy slágereit
– zárta gondolatait a témával kapcsolatban.
A Borsnak később Dzsindzserrel is sikerült felvennie a kapcsolatot. Az énekes nem örült Végvári Ádám kritikájának, elárulta viszont, hogy Csepregi Évának tetszett az ötlete, amikor a dal megjelenése előtt felkereste őt.
Hatalmas tiszteletem a művész úrnak! Én igyekeztem a legalázatosabban nyúlni a nótához, ezért is kerestem meg Csepregi Évát, akinek kifejezetten tetszett az éneklési stílusom
– mondta a lapnak Dzsindzser, hozzátéve: Auto-Tune nélkül is bárkinek szívesen elénekli a dal, de szerinte az ő generációjának nagy része nem szívesen hallgat olyan zenét, ami nincs tökéletesre javítva.
A retró szintetizátor, amit elvileg be kéne tiltani, az én személyes kedvencem. Az alapot teljesen az eredeti dalról mintáztam, egyedül az előadásmódon változtattam
– tette hozzá.