A szervezet jelentése szerint 466 féle e-cigarettamárka van,jól láthatóan egy egész üzletág épült a termék köré, ezért egészségügyi okok miatt szigorítaná árusításának és használatának szabályait. A szervezet több javaslatot is tett, ezek legsúlyosabbika, hogy a gyártók ne reklámozhassák azzal termékeiket, hogy segítenek leszokni a dohányzásról, ameddig ezt nem támasztják alá tudományos bizonyítékok.
A Genfi Egyetem kutatói voltak az elsők, akik azt vizsgálták, mennyi nikotin jut az elektromos cigarettát rendszeresen használó dohányzók szervezetébe. Eddig hasonló vizsgálatokat csak gyakorlatlan dohányosokkal végeztek, akiknek a laborban néhány slukkot kellett szívniuk az elektromos cigarettából.
Kép forrása: Europress
Az ilyen kutatások résztvevőinek vérében nem találtak nikotint vagy csak nagyon keveset. A vizsgálat során kiderült, hogy a tesztelt e-cigaretták kétszer annyi nikotint tartalmaznak, mint más “póteszközök”, például a nikotintapasz. Használatuk mellett a dohányosok ugyanúgy nikotinfüggők maradnak, csak nincsenek kitéve a dohányban található további mérgező anyagok káros hatásainak.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jelentése elismeri, vannak arra utaló jelek, hogy az e-cigaretta kevésbé káros, mint a hagyományos, de így is veszélyezteti a fiatalkorúakat, valamint a terhes anyák magzatjait. Az e-cigaretta használatakor keletkező légnemű anyag ugyanis nem csupán “vízpára”, ahogyan az a reklámokban szerepel, hanem más elemeket is tartalmaz.
Szeretne még többet megtudni a témában? Olvassa el a folytatást a Házipatika oldalán!