Megkapta a médiatanácsi engedélyt Andy Vajna kormánybiztos rádiója, a Rádió 1, illetve az azt működtető Radio Plus Kft., hogy újabb városokban, Székesfehérvár és Mosonmagyaróvár térségében is megszólalhasson – derül ki a Médiatanács tegnapi határozataiból. Ezzel tovább bővül a Vajnáék által elért hallgatók száma, illetve a rádió vételkörzete, ami már így is nagyon jelentősre nőtt a hálózatba kapcsolt helyi rádióknak köszönhetően.
Vajnáék idén június elején jelentették be, hogy tovább bővítik a rádió vételkörzetét, mivel a Rádió 1, illetve az azt működtető Radio Plus Kft. kereskedelmi és programmegállapodást kötött a HOLD Reklám Kft.-vel és közösen benyújtották a Médiatanács felé a hálózatba kapcsolódási kérelmeket a székesfehérvári és a mosonmagyaróvári KÉK Duna elnevezésű helyi rádiókra. Erre a kérelemre mondott most igent a Médiatanács.
Vajna rádiója Fehérvár térségében a 103,8 MHz-en, Mosonmagyaróváron a 99,7 MHz-en lesz hallható, a hálózatba kapcsolódásra vonatkozó engedély július elsejétől érvényes. Ugyanekkortól a két helyi KÉK Duna rádi ónevet is vált, és 103,8 Rádió 1, illetve 99,7 Rádió 1 néven folytatják a rádiós médiaszolgáltatást.
Ezzel egyébként még közel sincs vége a terjeszkedésnek, hisz a volt MTI-főnök, Belénessy Csaba segítségével Vajna rádiója a Fehérvár közelében lévő Velence-térségben is hamarosan megszólalhat, illetve Békéscsabán is Vajna rádiója szól majd.
Egy másik kormányközeli pályázó bajba került
Fehérváron eközben folyik egy másik helyi rádiós frekvencia, a Székesfehérvár 101,8 MHz pályáztatása. A Médiatanács épp most döntött úgy, hogy megtagadja az egyébként kormányközeli üzletemberekhez köthető Regionális Rádió Kft. nyilvántartásba vételét. Ez a kft. Tombor András és Krskó Tibor közös cégének, a Radio Sales House-nak (RSH) az érdekeltsége, ügyvezetője Hanák Tamás, aki az RSH-nak is vezetője. A Regionális Rádió Kft.-nek egyébként komoly tervei voltak, úgy tűnt, hogy kormányközelből kaphat konkurenst Vajna a vidéki terjeszkedésben, így Fehérváron is, de ez most ott meghiúsult. (Tombor András korábban az Orbán-kormány főtanácsadója volt, illetve őt nevezték meg korábban Habony Árpád hitelezőjeként is, amikor Habony vagyonosodását kezdték firtatni ellenzékiek. Tombor a tulajdonosa tavaly óta a már 37 tévécsatorna reklámidejét értékesítő Atmediának, és idén június óta a Mandinernek is. Krskó Tibor a HGY Invest tulajdonosa, aki egy ideig üzlettársa volt Csetényi Csabának, Rogán Antal pasa parki szomszédjának, a számtalan kormányzati projektet végző HG Média tulajdonosának is.)
Az RSH és a Rádió 1 között egyébként elég komoly jogi háború is folyamatban van, amiről itt írtunk bővebben.
A Sláger FM is pályázik
A Médiatanács nyilvántartásba vette viszont a beérkezett pályázatok közül a VLNC FM Rádió Kft. pályázatát. A velencei cég idén január 6-án alakult, ügyvezetője és egyedüli tulajdonosa a cégnyilvántartási rendszerek alapján a budapesti Kerepesi Adrienn. Egyébként a romániai származású Radu Morar rádiója, a Sláger FM, illetve annak anyavállalata, a Tematic Media Group által tavaly februárban megvásárolt Veszprém Rádió Kft. is pályázik a fehérvári 101,8 MHz-re, de az ő pályázatukat a testület egyelőre hiánypótlásra küldte vissza, ahogy egy másik pályázóét, az 1994-e alapítású tatabányi Turul Média Kft.-ét is. Ez utóbbi cégnek a tatai Havellant István és a tatabányai Molnár József a tulajdonosa.
Miskolcon is elvérzett egy pályázó
A Médiatanács eheti ülésén ezenkívül foglalkoztak a Miskolc 103,0 MHz körzeti rádiós frekvencia hasznosítására kiírt pályázattal is. Itt a grémium hiánypótlásra szólította fel a Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Betegeiért Alapítványt, illetve a 2010-es alapítású, miskolci székhelyű, a budapesti Esztári István vezette, idén március óta a budapesti IntellCom Kft. tulajdonában lévő FM1 Műsorszolgáltató Kft.-t. Az Ifjúságért és Rádiózásért Egyesület pályázatát alakilag érvénytelennek találták, így nekik már biztosan nincs esélyük a mostani frekvenciapályázaton rádiós médiaszolgáltatási jogosultsághoz jutni a borsodi városban.