Morata döntötte el a forduló szuperrangadóját

Egyetlen gól döntött a Premier League 11. fordulójának csúcsrangadóján a Chelsea és a Manchester United között. Az egész mérkőzésen kemény, de nem durva játék folyt a felek között, ennek ellenére jó iramú, lüktető találkozó volt.

Az első félidő góltalansága után a második játékrészben tíz perc alatt megszerezte a vezetést a fővárosi csapat: César Azpilicueta hajszálpontos beadását senkitől sem zavartatva fejelhette a Vörös Ördögök kapujába a labdát Álvaro Morata.

A gól után is inkább a londoni Kékek irányítottak, sok helyzetet dolgoztak ki, de rendre elpuskázták a ziccereket – különösen Tiémoué Bakayoko és furcsa módon Morata jött zavarba a kapu előtt. A hajrára összekapta magát a United, Marcus Rashfordnak távoli lövése is veszélyes volt és Maourane Fellaini 94. percben lőtt közeli labdáját kiütötte Thibaut Courtois, így maradt az 1-0. Győzelmével egy pontra van a Chelsea a Manchester United és a Tottenham Hotspur kettőse között.

Végeredmény – Premier League

Chelsea – Manchester United 1-0 (0-0)
Gólszerző: Morata 55.

Everton – Watford 3-2 (0-0)
Gólszerző: Niasse 67., Calvert-Lewin 74., Baines 90. ill. Richarlison 46., Kabasele 64.