A Szeged legyőzte a Barcelonát a Bajnokok Ligájában

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának nyolcadik fordulójában a Szeged hazai pályán meglepetésre 31–28-ra legyőzte a Barcelonát.

A katalán sztárcsapatot kilenc év után tudta legyőzni a magyar együttes.

A vasárnapi találkozón először a házigazda tudott kétgólos előnyre szert tenni a 13. percben, ezt megelőzően fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ugyan egalizáltak a katalánok ám ezt követően nagyon ráéreztek a csongrádiak és négy góllal meglépett.

Szünet után négy perc alatt ledolgozta háromgólos hátrányát a feljavuló Barcelona, főleg mivel a magyar csapat öt percen át gólképtelen volt, így a vendégek megszerezték a vezetést is. Egy sikeres időkérés után azonban előbb egyenlített a Szeged, majd 7 perccel a vége előtt újra előnybe került (26-25) és három találattal elhúzott. A találkozót egy megpattanó időntúli szabaddobásból szerzett góllal zárta a hazai csapat és 31-28-ra győzött.

Érdekesség, hogy ezen a meccsen tért vissza Magyarországra Aron Pálmarsson, aki viharos körülmények között távozott nyáron a Veszprémből. Az izlandi játékos három gólt dobott.

Végeredmény – Kézilabda Bajnokok Ligája, csoportmérkőzés, 8. forduló

MOL-Pick Szeged – FC Barcelona (spanyol) 31-28 (16-13)

A csoport állása:

1. Vardar Szkopje (macedón) 15 pont/8 mérkőzés
2. Rhein-Neckar Löwen (német) 11/8 (240-217)
3. HBC Nantes (francia) 11/8 (231-222)
4. Barcelona 10/8,
5. Szeged 9/8
6. IFK Kristianstad (svéd) 3/7
7. PPD Zagreb (horvát) 2/8
8. Orlen Wisla Plock (lengyel) 1/7

A csoportok győztesei a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.