Kikapott és bajba kerülhet a Veszprém a kézi BL-ben

Múlt vasárnap a francia fővárosban a Paris Saint-Germain 33-28-ra legyőzte a magyar bajnok Veszprémet,ezt szerette volna megbosszulni az előző idény BL-bronzérmese. Ennek szellemében a magyar csapat nekiesett ellenfelének és hamar ellépett öt góllal, ám a franciák szépen apránként faragtak hátrányukból, a félidő végére már a vezetést is átvették és nagy küzdelem árán érte el a magyar bajnok, hogy a szünetre döntetlennel vonuljanak a felek.

Fordulás után a PSG lépett el 2-3 góllal, s kemény védekezéssel, gyors lerohanásokkal tartotta előnyét, míg a hazaiak sokszor hibáztak felállt fal ellen. Tíz perccel a végső dudaszó előtt már sürgető lett volna felzárkóznia a Veszprémnek, de Thierry Omeyer több káprázatos bravúrt mutatott be lélektanilag fontos pillanatokban, ezzel pedig újra elléptek a vendégek. Innen már nem volt visszaút, a franciák 29-24-re nyertek.

Ezzel a hat kör után még százszázalékos Veszprém egymást követő második mérkőzését is elvesztette francia riválisával szemben, így valószínűleg játszania kell a nyolc közé jutásért.