Isaias Hernandez még csak 19 esztendős volt, amikor jobb lábán lévő combizmának 70 százalékát elvesztette.
Az ausztrál jelentések szerint az orvosok eredetileg amputálták volna a lábát, végül a McGowan Intézet regeneratív orvoslással foglalkozó klinikáján kötött ki, ahol egy fehérjekoktéllal sertés hólyagból serkentették növekedésre megmaradt izmait.
A McGowan Intézetben évek óta beültethető úgynevezett extracelluláris mátrixokon dolgoznak, mely újraképezi az eltűnt szöveteket. A mátrix lényegében egy “biológiai állvány”, mely fehérjékkel dúsítva őssejteket gyűjt a sérülések kijavítására, és a sejtek növesztésére.
Az igazi áttörés a szövet-újranövesztésben az lenne, ha extracelluláris mátrixokkal a vázizmokat, az idegeket és az inakat is regenerálni lehetne. Nyulak esetében már sikerül csontot és porcot növeszteni.
Hernandeznek szigorú testmozgást írtak elő az extracelluláris mátrix felhelyezése előtt. Ezután a sebészek felmetszették a combját és beültették a testében a szövetregeneráló eszközt. Néhány hét után a sebesült érezni kezdte, amint visszatér az erő a lábába.
A jövőben a terápiával megkönnyíthetik az orvosok dolgát, és természetesen az izmukat vesztett betegek életét. A mátrix segítségével egyre kevesebb olyan drasztikus műtétre lesz szükség, mint a amilyen a végtagamputáció.