Ehető sajttortákat nyomtattak a Kolumbia Egyetem és a Pace Egyetem mérnökei – írja az IFLScience. A 3D nyomtatási technológiával készült sütemények hét hozzávalóból épültek fel: Graham-kekszből, mogyoróvajból, Nutellából, banán pépből, eper lekvárból, cseresznyeöntetből és cukormázból.
Az étel végül ehető lett, azonban nem nevezhető kifejezetten szépnek az ízéről pedig nem számol be az elkészítési folyamatról szóló tanulmány.
A szakértők elismerték, hogy az általuk létrehozott sütemény ultrafeldolgozott élelmiszernek számít, amelyekről kutatás mutatta ki, hogy súlyos betegségeket okozhatnak. Ennek ellenére Christen Cooper professzor, a tanulmány szerzője úgy gondolja, nagy előnyei lehetnek a jövőben a 3D nyomtatott ételeknek.
Cooper szerint az ilyen eljárással készült ételeknek magasabb lehet a tápértéke, mint a hagyományos feldolgozott ételeknek, ezért valamelyest egészségesebbek is. A 3D nyomtatás ráadásul sokkal fenntarthatóbb és környezetbarátabb a most használatos ételkészítési módszereknél, sőt, az eljárás elterjedése akár az élelmiszerpazarlást is csökkenthetné.