A nyulakért és a videojátékokért egyaránt rajongok, így egyértelmű, hogy a húsvéti időszakban szívesen hívom fel a gyerekes szülők figyelmét arra, hogy
A kereskedésekben kapható, izgő-mozgó orrú törpefajták ugyanis hosszú évekig élnek és számos dologra kell figyelni a tartásuk során, jelentős részük mégis elhanyagolva, utcára dobva, rosszabb esetben fazékban végzi az ünnep után.A cukiságmennyiséget könnyen megadhatja egy videojáték is, ami még akár a gyerek képességeit is fejlesztheti. Mutatunk pár olyan jó játékot, amiben emlékezetes fülesek szerepelnek, és nem feltétlen kell hozzá a legújabb konzol.
Bucky O’Hare
Azok a szülők, akik fogékonyabbak a játékok iránt, netán a NES-korszakban (Nintendo Entertainment System) már aktívan gémeltek, emlékezhetnek Bucky O’Hare-re, a zöld nyúlra, aki idegenek hordái ellen indult harcba. A nyúl figurája a késő hetvenes években született meg eleinte képregényhősnek szánva, majd utat talált magának a videojátékokba is.
Első alkalommal a Konami adott ki a főszereplésével készült játékot árkádgépekre 1992-ben, egy egyszerű és szórakoztató, lövöldözős platformjátékról van szó.
Nem kell megijednünk, ha nincs NES-ünk: már számos emulátorprogram tölthető le PC-re is, de akár weboldalon keresztül is játszható, például ezen a linken, itt a pixelkorszak többi nagyját is megtaláljuk.
Jazz Jackrabbit
A zöld nyulak ligájában már csak Jazz Jackrabbit a menőbb, akinek a nevét már a fiatalabbak is ismerik, ha a kilencvenes évek végén volt otthoni számítógépük. A Cliff Bleszinski által megálmodott füles piros fejkendőt viselt, és minden olyan dologra lövöldözött, ami mozgott, egy olyan kedvenc, amit nem felejt el könnyen az ember. Az Epic Mega Games 1994-ben adta ki PC-re a platformjáték első részét, de a jó hír, hogy játszhatjuk ezt is online, ezen a linken.
A történet a jól bevált „mentsd meg a lányt” vonalat követi: a Carrotus nevű bolygó hőseként a gonosz teknősök ellen indulunk harcba, hogy megmentsük Eva Earlongot, nyúlnemzetünk hercegnőjét, persze rengeteg világon, furcsa lényeken és epikus harcokon keresztül vezet addig az út.
Rayman Raving Rabbids
A megveszekedett rabbidek a Rayman-széria mellékszereplői voltak egykor, azóta pedig külön franchise-t kaptak és a Nintendo konzoljainak állandó vendégei. A Raving Rabbids játékok szereplői bárgyún vigyorgó, vicces, hisztérikus hangokat kiadó fülesek, akik megkockáztatjuk: simán vannak annyira imádnivalóak és hóbortosak, mint mondjuk a minionok.
Jellemzően különféle logikai, ügyességi és más készségfejlesztő feladatokat kell megoldanunk a sorozat darabjaiban, és jó hír, hogy ha nincs Nintendo konzolunk, akkor PC-re is elérhető az első rész, ami nem mellesleg az egyik legjobban sikerült darab. Emellett Xbox 360-ra, illetve PS2-re, PS4-re és Xbox One-ra is találunk egy-egy epizódot.
The Night of the Rabbit
Kicsit idősebbeknek ajánlanánk a komorabb, ám így is meseszép hangulatú és világú kalandjátékot, amit a Daedalic Entertainment fejlesztett. A PC-s játék főhőse egy Jeremiah Hazelnut nevű 12 éves kisfiú, aki egy fehér nyúlúr varázslótanoncának szegődik, és bár a tapsi azt ígéri neki, hogy vacsorára otthon lesz, nem minden úgy alakul, ahogy azt várnák.
A misztikus játékban különféle világokon keresztül vágnak át a tanítótapsival, nyomokban felfedezhetjük benne a Harry Potter és az Alíz Csodaországban behatásait is.
Érdemes megjegyezni, hogy egy lassabb folyású darabról van szó, amihez némi türelem is kell, mivel sokat kell benne mászkálni, beszélgetni, gyűjtögetni.
a kisebbekkel, mert néhol szükség lehet a szülői segítségre.