A hardverek korlátai miatt egyre nehezebb jobb teljesítményt kisajtolni a telefonok kameráiból, ezért a Google szoftveres megoldáshoz nyúl a tökéletes minőségű fotók elérésének érdekében, egészen pontosan a gépi tanulást veti be.
A keresőóriás a Massachusetsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatóival közösen olyan szoftvert fejlesztett,
A gépi tanulásos szoftvert egy 5000 referenciaképből álló adatbázis segítségével edzették ki a feladatra. A gyűjtemény minden képét öt különböző fotós retusálta, az algoritmus pedig ezek alapján tanulta meg, milyen finomításokat és javításokat kell végezni egy felvételen. Például, hogy mely részletein érdemes világosítani, élénkíteni, vagy csökkenteni annak telítettséget.
Ugyan vannak más megoldások is, amik gépi tanulás segítségével javítják a fotók minőségét, az MIT és Google megoldása egyedülálló, mivel annyira kicsi és hatékony a szoftver, hogy
Mindössze 100 megabájtot foglal el, és az MIT blogposztja szerint többféle stílusú képfeldolgozásra is betanítható. Ez azt jelenti, hogy a neurális hálózatokat új képcsomagokkal lehet tovább edzeni, azok így akár egy adott művész stílusának megfelelően alakíthatnak át fotókat, ahogy például a Prisma is híres festők vonásait utánozza.