Tech

Világelső ívelt szupermonitor

Az LG legfrissebb monitora hatalmas méretű, ultrawide képarányú, nagy felbontású és hajlított formatervű.

Az LG Magyarországon is bemutatta 21:9 képarányú, 34 colos képátlójú vadonatúj ívelt monitorát. A 34UC97 típusjelzésű modell a világon elsőként egyesíti az ívelt IPS képernyő, a 21:9-es ultrawide képarány, illetve a 34 colos képátló előnyeit – a professzionális felhasználói igényeknek is megfelelő, 320 ezer forintos hivatalos listaárú monitor a gyártó közlése szerint kiemelkedő képminőséget és minden igényt kielégítő csatlakoztatási lehetőségeket kínál.

 

Az IPS technológiával az ívelt ultrawide monitor széles betekintési szöge révén gyakorlatilag bármilyen szögből torzításmentes megjelenítést szavatol, színváltás (azaz color shift) nélkül, ezenkívül pedig az UHQD, azaz Ultra Quad High Definition 3440×1440 pixeles felbontás mellett sem mehetünk el szó nélkül. A 7 wattos MAXXAUDIO hangrendszerrel felvértezett monitor probléma nélkül csatlakoztatható PC-khez és Mac-ekhez is, ráadásul a legkomolyabb grafikai vagy videós alkalmazások megjelenítése sem jelent számára problémát. A készülék támogatja a Thunderbolt 2 szabványt, amely az USB 3.0-nál mintegy négyszer magasabb adatátviteli sebességet biztosít, illetve lehetővé teszi több monitor, háttértároló, illetve számítógép sorba kötését is.

 

A futtatott programok könnyű áttekintését az LG 4-Screen Split megoldása teszi lehetővé, amelynek segítségével a képernyő legfeljebb négy részre osztható, az egyes programablakok mérete és elhelyezése pedig nyolc különböző módon állítható. Egy ablak méretének változtatásakor a többi automatikusan hozzáidomul, így biztosítva a rendelkezésre álló képernyőfelület teljes kihasználását, kiiktatva az ablakváltásokkal járó oda-vissza kattintásokat. A Dual-Link Up technológiával az UltraWide monitorhoz egyszerre akár két eszköz – okostelefon, pc, fényképezőgép, Blu-ray-lejátszó vagy játékkonzol – csatlakoztatható, képük pedig egymás mellett, párhuzamosan is megjeleníthető.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik