A 17 éves Pearce Delphin elismerte, hogy tőle származik az a JavaScript kód, amely egy új böngészőablakot nyit meg, amikor a felhasználó a kurzorral a twitteres üzenetet érinti. A melbourne-i diák az ötletet állítólag egy másik felhasználótól merítette, aki az üzenetek szivárványszínűvé alakítására használt hasonló kódot.
Az ötlet azonban hamar a hackerek érdeklődését is felkeltette, néhány órán belül több ezer felhasználó fertőződött meg. A féreg a címtárban található felhasználókra is továbbküldte magát, és pornográf oldalakat nyitott meg.
A kód megírásának az volt az érdekessége, hogy olyan utasításokat kellett használni, amelyek nem lépik túl a Twitter szabályai szerint használható, legfeljebb 140 karakteres üzenethatárt.
Az elsőre csak tréfának szánt, fertőzést okozó kódot azért tartják rendkívül veszélyesnek, mert módosítással akár a felhasználói fiókokhoz tartozó személyes adatok eltulajdonítására is fel lehetne használni.
A hiba kiküszöbölése előtt a féreg olyan ismert személyek profiljait is érintette, mint Robert Gibbs, a Fehér Ház sajtótitkára, illetve Sarah Brown, a korábbi brit miniszterelnök feleségének fiókja.