A kitiltási botrány kapcsán a NAV elnöke ellen még nem kezdeményezett eljárást a kormány, hiányolják a bizonyítékokat. A norvég civil támogatást kezelő alapítványnak viszont nekimentek.
Nem folyósítja a magyar kormány által szétosztható norvég pénzeket a norvég kabinet, ha az Ökotárs Alapítvány nem folytathatja a munkáját. Magyarország 140 millió eurótól eshet el így.
Noha sok sebből vérzik, egyes kritikák szerint koncepciós per-ízű a Norvég Civil Alap kezelői ellen lefolytatott kormányzati vizsgálat, a külügy büszkén tette le a jelentés angol fordítását nyugati diplomaták elé.
Móra Veronika szerint lehetetlen érdemben reagálni a Kehi jelentésében szereplő, tényekkel alá nem támasztott vádakra. Ez nem is egy jelentés – tette hozzá.
Az ellenőrzöttek egy részének az ellenőrzést akadályozó, jogszabálysértő magatartása miatt a norvég kifizetések vizsgálatáról készülő jelentés október közepére várható.
Az Ökotárs, az Autonómia Alapítvány és a Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány adószámának felfüggesztését kezdeményezi a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal.
A svájci-magyar együttműködési programban három év alatt 31 milliárd forintot kapunk a helvétektől. És ebből 1,3 milliárd mehet a civileknek. Ezt kezelte az Ökotárs Alapítvány.