Forma-1

Pályacsúccsal nyerte Lewis Hamilton a Magyar Nagydíj utolsó edzését

A Formula-1-es Magyar Nagydíj harmadik időmérő edzése tízperces csúszással kezdődött, mivel a Forma-2-es első futamon Ralph Boschung autójában kifüstölt a motor két körrel leintés előtt és rengeteg olaj ömlött belőle a pályára.

A futamot egyébként Williams tartalékpilótája, Nicholas Latifi nyerte. Tíz perc után viszont kérlelhetetlenül elkezdődött az F1 edzése, az első felében pedig Lando Norris volt a leggyorsabb. Jött viszont ezután a Red Bull, Ferrari, Mercedes két-két pilótája is a pályára és úgy tűnt, ki is sajátítják az első hat helyet, de a McLaren fiatalja állta a sarat és ötödik lett.

Norris ötödik helye volt sokáig a legnagyobb durranás, de az utolsó percekre maradt a Lewis Hamilton és Valtteri Bottas mért köre és a brit robbantott: 1:16,084-es pályacsúcsot autózott. A további sorrend Max Verstappen és Sebastian Vettel volt.

Az időmérő délután háromkor kezdődik majd.

Kiemelt kép: Lars Baron/Getty Images