Drámai utolsó kör után a 17 éves újonc lett a Moto3 világbajnoka

PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP

A spanyol Pedro Acosta nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto3-as kategóriáját, miután elsőnek intették le a portugáliai Algarvéban.

Acosta mindössze a 14. helyről rajtolt, de a második körben már a 7. helyen motorozott, a kilencedik körben pedig már a 2. volt. A világbajnokságon első évét teljesítő motoros később visszacsúszott a 6. helyre, de az utolsó körben megelőzte nagy riválisát, Dennis Foggiát, akit ugyanabban a kanyarban kiütött a hátulról érkező Darryn Binder.

Foggia kiesése megnyitotta az utat a világbajnoki címhez a 17 éves Acostának, aki idénybeli hatodik sikerével biztosította be az első helyét a pontversenyben.

A 17 éves és 166 napos spanyol pilóta ezzel a kategória történetének második legfiatalabb világbajnoka lett: az 1990-es bajnok Loris Capirossi mindössze egy nappal volt ifjabb címe megszerzésekor.

Eredmények:

Moto3 (21 kör, 96,432 km):
1. Pedro Acosta (spanyol, KTM) 38:04.339 perc
2. Andrea Migno (olasz, Honda) 0.354 másodperc hátrány
3. Niccolo Antonelli (olasz, KTM) 0.880 mp h.

Az állás: 1. Acosta 259 pont (már világbajnok), 2. Dennis Foggia (olasz, Honda) 213, 3. Sergio García (spanyol, GasGas) 168

2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 2.478 másodperc hátrány
3. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 6.402 mp h.

Az állás (17 verseny után, még 1 van hátra): 1. (és már világbajnok) Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 267 pont, 2. Bagnaia 227, 3. Mir 195