Egyetlen esés eldöntötte a világbajnoki címet a MotoGP-ben

ANDREAS SOLARO / AFP

Fabio Quartararo lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának világbajnoka vasárnap, az Emilia Romagna Nagydíjat követően.

Quartararóra már a futamot megelőzősen is csak Francesco Bagnaia lett volna veszélyes, azonban öt körrel a vége előtt hatalmasat bukott az olasz, ezzel kis túlzással annyi maradta a vb-cím várományosának a dolga, hogy befejezze a versenyt.

A Yamaha 22 éves versenyzője a MotoGP történetének első francia győztese lett. A kilencszeres világbajnok legenda, az idény végén visszavonuló 42 éves Valentino Rossi pályafutása utolsó olaszországi versenyén 10. helyen ért célba, elsőként Marc Márquez haladt át a célvonalon.

Végeredmény – MotoGP, Emilia Romagna Nagydíja

1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 41.52.830 perc
2. Pol Espargaro (spanyol, Honda) 4.859 másodperc hátrány
3. Enea Bastianini (olasz, Ducai) 12.013 mp h.

Az állás 16 futam után (még 2 van hátra): 1. (már világbajnok) Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 267, 2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 202, 3. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 175