Kultúra

„Ha többet megtudok anyáról, akkor életre kel” – lehet-e könyvírással gyógyítani a veszteséget?

Kovács Tamás
Kovács Tamás
A gyerekeknek szóló Véletlenül írtam egy könyvet előzetese a 24.hu-n debütál.

Magyarországon hosszú évtizedek óta hatalmas hiány a gyerekeknek szóló film – ezt a sort törte meg a nemrég elkészült Véletlenül írtam egy könyvet, ami nemrég a Tallinn Black Nights Nemzetközi Filmfesztiválon nyert fontos díjat. December 4-én az Arany Blendén a hivatalos előzetese is bemutatkozott, online azonban itt, a 24.hu-n látható először.

A JUNO11 Distribution és az Emberi Jogi és Kulturális Alapítvány forgalmazásában január 16-án bemutatkozó film egy felnövéstörténet, ami a legkülönbözőbb korosztályokat akarja a moziba csábítani.

A holland-magyar koprodukcióban készült családi film ismert színészekkel és animációs elemekkel vezeti be a nézőket egy kedves, kissé különc család életébe: Nina (Demeter Villő) legfőbb vágya, hogy író legyen – kreativitását animációsfilm-rendező apjától (Mátray László) örökölte. Mindennapjait kétbalkezes bűvész öccse (Hárs Bonca) kavarja fel, és mivel az anyukája (Lovas Rozi) korán meghalt, női mintaként kissé merev nagynénje (Tenki Réka) szolgál a családban. Amikor apja életébe egy új szerelem (Rujder Vivien) érkezik, Nina a szomszédban élő bohém írónő (Zsurzs Kati) iránymutatásait követve, az írás segítségével dolgozza fel édesanyja elvesztését és nyitja meg szívét az új családtag és az első szerelem (Kövécs Barnabás) előtt.

A Véletlenül írtam egy könyvet írója és rendezője Lakos Nóra, producerei a CURTIZ-t és a Magasságok és mélységeket is jegyző Sümeghy Claudia és Topolánszky Tamás Yvan, valamint Lakos Nóra, holland koproducerei Maaike Neve és Joram Willink.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik