Carl Miller brit újságíró elsősorban tech témákban közölt cikkeket, amikor egyik ismerőse, Chris Monteiro 2020-ban azzal kereste meg, hogy az úgynevezett dark weben, az internet zárt, hagyományos keresőmotorok vagy eszközök nélkül nem elérhető részén van egy olyan oldal, amelyen bérgyilkost lehet bérelni, és több száz potenciális áldozat adatai találhatók meg.
Az oldal üzemeltetője egy bizonyos Yura, aki azt állítja magáról, hogy világszerte számos bérgyilkossal áll kapcsolatban, és a megbízóknak mindössze annyi a teendőjük, hogy az oldalon megadják a célpontok adatait, hol lehet őket elérni, hogyan szeretnék őket megöletni, illetve mennyit hajlandók fizetni érte kriptovalutában – Yura pedig összeköti majd őket egy bérgyilkossal.
Az újságíró úgy döntött, hogy muszáj megpróbálnia elérnie legalább a potenciális áldozatok egy részét, ezért Monteiro mellett felkért néhány újságírót különböző országokban, hogy segítsenek felkutatni az érintetteket és figyelmeztessék őket.
A következő négy évben Miller és csapata számításaik szerint 175 potenciális gyilkosságot akadályozott meg, miközben a hatóságok eleinte nem nagyon akartak tudomást venni a fenyegetésről, amelyet végeredményben nem is a dark weben megbízást kereső bérgyilkosok jelentették. Monteirónak ugyanis sikerült kapcsolatba lépnie Yurával, aki elmondta, hogy nem ismer bérgyilkosokat, és nem közvetít ki bérgyilkosokat, az oldal valójában egy átverés. A célja egyrészt az – állította Yura –, hogy a megbízóktól elvegye a pénzüket, és így azoknak ne legyenek további forrásaik megbízni valódi bérgyilkosokat, másrészt pedig az, hogy az átveréssel elvegye a kedvüket attól, hogy ilyesmivel foglalkozzanak. Ezt ugyan lehetne nemes célnak tekinteni, azonban a valódi veszély továbbra is fennmarad, hiszen ettől függetlenül
Yura azt állította magáról, hogy az egyik európai uniós országban él, és hogy albán származású, de nem derül ki egyértelműen, hogy valójában egy vagy több személyről van szó. Személyazonosságát a nyomozás későbbi szakaszában az FBI is próbálta kideríteni, egy kelet-európai magánnyomozó pedig arra jutott, hogy Yura lakhelye Romániában lehet. 2022 áprilisában a román rendőrség nagyszabású razziát tartott, amelynek feltételezhetően köze lehetett az ügyhöz, de részletek nem derültek ki.
Egyes fejlemények azonban bizakodásra adhatnak okot. A 11 országban zajló nyomozások során 34 letartóztatás és 28 ítélet született, az érintettek összesen 150 évnyi börtönbüntetést kaptak. Ráadásul azok után, hogy Miller számtalan alkalommal hiába fordult a hatóságokhoz, az illetékesek végül maguktól is elkezdtek nyomozni.
Az újságíró 2023 tavaszán figyelt fel egy hírre, amely arról szólt, hogy Alabamában letartóztattak valakit a kivégzési listával kapcsolatban úgy, hogy ahhoz Millerék nyomozásának nem volt köze. Az újságíró aztán kapott egy emailt is a rendőrségtől, amelyben köszönetet mondtak neki az elvégzett munkáért. Miller egy interjúban azt mondta, nem kizárt, hogy Yura most már a hatóságokkal együttműködve kezeli az oldalt, így a potenciális megbízók egy csapdába futnak bele.
A Kill List podcast 18 epizódból áll, amelyekben Miller nem csak a nyomozáson visz végig minket, hanem számos beszélgetést is hallhatunk az érintettekkel. Ezek összefoglalása rengeteg időt venne igénybe, de alább ismertetünk néhány, az ügyre jellemző esetet.