Deutsch Tamás a Magyar Nemzetnek azt mondta, szerinte Manfred Weber ugyanúgy érvelt, mint annak idején a Gestapo és az ÁVH, amikor arról beszélt, Orbán Viktornak nincs félnivalója a jogállamisági kritériumoktól, ha valóban szabad a sajtó és független az igazságszolgáltatás. Azért vonta ezt a történelmi párhuzamot, mert szerinte akkor is önkényes politikai döntések alapján büntettek meg bárkit, bármikor, bármiért, és most erre készül az Európai Unió is.
Az Európai Parlament fideszes képviselője szerinte az Európai Néppárt (EPP) parlamenti frakcióvezetőjének kritikái hiteltelenek, miután elismerte, a Sargentini-jelentés állításai nem állnák meg helyüket a bíróság előtt.
Ezek után mi mást is mondhatnánk, köszönjük szépen, de a hazug Sargentini-jelentést megszavazó politikusoktól nem fogadunk el leckét jogállamiságból sem.
Deutsch az EU-támogatások jogállamisági kritériumokhoz kötése miatt még keményebben bírálta az Európai Parlamentet.
A szánalmas valóságshow-kban levitézlett celebek cicaharcára emlékeztet, ahogy az Európai Parlament presztízsküzdelmet folytat a tagországokat képviselő uniós intézménnyel, a tanáccsal szemben. (…) Mára sajnos odáig jutottunk, hogy az EP többsége a tagállamokban, a nemzetállamokban látja az európai fejlődés elsőrendű akadályát. Ez a helyzet olyan, mintha a befőtt akarná eltenni a nagymamát: nem az Európai Bizottság, az uniós parlament vagy éppen az Európai Bíróság hozta létre a tagállamokat, alapította meg mondjuk Németországot, Hollandiát vagy bármely más országot, hanem éppen fordítva történt.
Az interjúban a kormánypárti politikus azt mondta, nem a magyar és a lengyel vétó a zsarolás, valójában az Európai Parlament zsarolt, amikor megtámadta az Európai Tanács júliusi megállapodását, és a megoldás is egyszerű lenne, ha visszatérnének ahhoz. Deutsch arra is emlékeztetett, ők soha nem támadtak más országokat ideológiai viták miatt. A genderügyben is csak azt vallják, amit a magyarok elsöprő többsége.
A Fidesz esetleges kizárásáról az Európai Néppártból azt mondta, Manfred Weber és Donald Tusk nyilatkozataival ellentétben az EPP-tagság kétharmada valójában párbeszéd útján rendezné a vitákat, a Fideszt a pártcsaládon belül az elenyésző támogatottságú pártok kritizálják. Weber az Európai Parlament elnöke akar lenni 2022-ben, ehhez baloldali voksokat is remél, a „jogállamisági” megfontolásoknál személyes hatalmi ambíciói fontosabbak.