A vád szerint 2008. december 2-án, nem sokkal éjfél után egy fiatalember jegy nélkül utazott a 906-os autóbuszon. Amikor az ellenőrök igazolványt kértek tőle, az utas kérésére rendőrt hívtak. A fiatal utas a rendőrségről hazafelé tartva ismét felszállt egy 906-os buszra. A vádlottak, akik biztonsági őrként teljesítettek szolgálatot, ellenőri feladatokat is elláttak. A sértett fiatalember utazási jogosultságának igazolására a korábban kapott csekket mutatta fel, de jegy vételére szólították fel őt. Mivel az utas erre nem volt hajlandó, szóváltás alakult ki, majd amikor a Széna téri buszmegállóba ért a busz, a vádirat szerint három vádlott ütni-rúgni kezdte és lerángatta a járdára a fiatalembert. Ezt látva a többi vádlott is leugrott a buszról, és mind a nyolcan az utasra támadtak. A vádirat szerint a menekülni próbáló fiatalember lábát kirúgták, majd a földön fekvő sértettet körbeállták, rugdosták és ököllel is ütötték. A körülbelül egy percig tartó folyamatos bántalmazás során az utas zúzódásokat szenvedett, de az ügyészség szerint ennél sokkal súlyosabb sérülésekkel is reálisan számolni kellett volna. A verés folytatását egy véletlenül a helyszínre érkező rendőrtiszt akadályozta meg.
Az ügyész vádbeszédében ok nélküli bántalmazásnak nevezte a történteket, és hozzátette: a kivagyiság, a “majd én megmutatom”-elv érvényesült.
Csoportosan elkövetett garázdaságért és súlyos testi sértés kísérletéért a bíróság három vádlottat 8 hónapi, ötöt pedig 6 hónapi börtönre ítélt, mindannyiuk büntetésének végrehajtását 2 évi próbaidőre felfüggesztette, és valamennyi vádlottat öt évre eltiltotta a vagyonőri foglalkozástól. A bíró példa nélkülinek nevezte az esetet és hangsúlyozta, a BKV szerződéses munkatársaitól is különösen megkövetelhető a törvénytisztelő magatartás.
Négy vádlott esetében az ítélet jogerős, négy vádlott viszont fellebbezett, illetve három nap gondolkodási időt kért.