A gazdasági hírportálon szerdán megjelent interjúban Fekete Péter hangsúlyozta, hogy a fúzióval mindkét társaság részvényesei jól járnak. A megszűnő Konzum részvényesei az Opusban kapnak részesedést.
A cserearány kiszámításáról nem kívánt nyilatkozni. Mint elmondta, annak meghatározását a tőzsdei cégek könyv szerinti értékén, részvényárfolyamán és kapitalizációján túl számos tényező befolyásolja, ráadásul mindkét cég értékét módosíthatják a még le nem zárt, jelentős értékű tranzakciók. A Konzumnál a Ligetfürdő és a Balatontourist, az Opusnál pedig építőipari cégek és a Mátrai Erőmű tulajdonrészeinek apportja van még folyamatban, emellett a 2018-as gazdasági évet is le kell zárni – tette hozzá. A tranzakció lebonyolításába a törvényben előírt jogi és könyvvizsgálói háttéren túl nemzetközi hátterű befektetési bankot is bevonnának.
A Konzum vezérigazgató-helyettese szerint a márciusi rendkívüli közgyűlést követően törölhetik a társaságot a Budapesti Értéktőzsdéről, majd bevezetik az Opus új papírjait a részvénypiaci kereskedésbe.