A hivatal 2013-2015-ös országgyűlési beszámolója kapcsán az elnök egyebek mellett kiemelte: az ellátásbiztonság érdekében a MEKH folyamatosan figyelemmel kíséri az energiahordozók meglétét, különösen a téli időszakban. Jelenleg 3,7 milliárd köbméter földgáz van a tárolókban, ami 13 százalékkal több az egy évvel ezelőttinél – közölte.
Külön jogszabály rendelkezik a cégek, szervezetek ellátásáról. Az elmúlt években nem volt szükség korlátozásra. A MEKH arra törekszik, hogy a lakossági ellátás biztosítása mellett minden esetben energiához jussanak azok a vállalkozások, amelyek termelnek, illetve munkavállalókat foglalkoztatnak – hangsúlyozta.
A rezsicsökkentést ne feledjük!
Az áramdíjat nézve korábban a 29 fővárosból a harmadik legdrágább volt Budapest, míg most a 25. helyen áll, tehát a negyedik legolcsóbb. A földgáz pedig a második legolcsóbb, csak Bukarestben kell kevesebbet fizetni érte – ismertette.
Kevesebb a panasz is
Kérdésekre válaszolva a MEKH elnöke a többi között elmondta: az ellátásbiztonság érdekében folyamatosan figyelemmel kísérik a magyarországi energiaipari cégek beruházási, fejlesztési terveit.
Közölte: hivatalba lépésekor, 2013 júliusában mintegy 6000 fogyasztóvédelmi panaszos ügy volt a MEKH-nél. Jelenleg 2300 ügy kivizsgálása van folyamatban, és a hátralékos ügyeket az év végéig elintézik.
Ugyancsak kérdésre válaszolva jelezte, a rezsicsökkentés eredményeként összesen 641 milliárd forint marad a fogyasztóknál.
Az Országgyűlés gazdasági bizottsága 10 igen szavazattal és 4 tartózkodással elfogadta a MEKH 2013-mas, 2014-es és 2015-ös beszámolóját.
Úgy tűnik egyébként, hogy a gázüzletág államosítása után némi megtorpanás az látszik az energiaszektor bekebelezésénél – a villamosenergia-szolgáltatók kivásárlását már szinte biztos, hogy nem lépi meg idén a kormány, írtuk pár napja.