Az öregedés pontosan olyan része az életnek, mint az alvás vagy az emésztés. Nem kerülhető ki, nem szüntethető meg, de üteme és mikéntje befolyásolható. Aki megszületik, szerencsés esetben meg is öregszik – tartja a mondás, de a legszerencsésebbek azok, akik lassan öregszenek. Az életkor valóban nem több, mint egy szám; a biológiai korunk ettől szögesen eltérő is lehet.
A gyors állapotromlás mindig bajt jelez
Az öregedés egyik velejárója a test hidratáltságának csökkenése és a szövetek fokozatos sorvadása. Szárazabbá (így ráncosabbá) válik a bőr, a látásunk romlik a szemszárazságtól, a hajhagymák hidratáltságának csökkenése pedig a hajunk színét, minőségét és mennyiségét is befolyásolja. Könnyebben sérülünk, lassabban gyógyulunk, és idővel veszíthetünk a mobilitásunkból, ami miatt inaktívabbá válhatunk. Fontos viszont kiemelni, hogy egyetlen szervrendszer vagy funkció gyors leromlása nem része a normális, egészséges öregedésnek, hanem valamilyen betegséget jelez. Ilyen lehet például a számos idős embert sújtó aranyér.
Fontos a megelőzés
Bár az aranyér bármely életkorban kialakulhat, minél idősebb valaki, annál inkább ügyelnie kell az életmódjára, hogy csökkentse a kellemetlen panaszokkal járó betegség megjelenésének rizikóját. Az életmódbeli változtatásokkal – például a kíméletes, de rendszeres testmozgással, az egészséges étkezéssel és a megfelelő hidratációval – sokat tehetünk az aranyérbetegség megelőzéséért, illetve a bél- és érrendszeri egészség fenntartásáért. Ez azért is fontos, mert a szöveteink sajnos már nem olyan feszesek, mint fiatalabb korunkban, így még nagyobb szerepe van az egészséges életmódnak. Ugyanis az aranyérnek is nevezett, a széklettartást és -ürítést szabályozó visszérfonat idősebbeknél még könnyebben előesik, illetve a vénafalak meggyengülése miatt még gyakrabban okoz fájdalmas panaszokat.
Hialuronsavval segíthetjük a szöveti regenerációt
Az öregedéssel összefüggő hidratációs és szöveti problémákra egyre gyakrabban ajánlott a hialuronsav, amely természetes összetevőként megtalálható a bőrben, a szemekben, az ízületekben, sőt, a bélrendszer egyes területein is. Fő funkciója a nedvesség megkötése. A szervezet hialuronsavszintjének csökkenésével a bőr és a kötőszövetek elveszíthetik a rugalmasságukat és természetes védelmüket. A hialuronsav használata segít megerősíteni a meggyengült szöveteket, támogatva azok regenerációját. A hialuronsavat számos öregedéssel összefüggő probléma kezelésére is alkalmazzák, egyebek között ízületi kopás esetén, kozmetológiai, bőrfeszesítő beavatkozásokra vagy a szemszárazság kezelésére.
Altesti panaszoknál is segíthet
Az aranyeres problémák enyhítésében a hialuronsav alkalmazása új terület, amely az utóbbi években került előtérbe. Mivel a hialuronsav segíthet megerősíteni a meggyengült szöveteket és gyorsítani a szöveti regenerációt, így támogatást nyújthat az aranyér tüneteinek enyhítésében. Ez az összetevő az aranyérkenőcsökben gyakran más hidratáló és gyulladáscsökkentő anyagokkal kombinálva található meg, így fokozva a hatását.
Proktis-M: telitalálat aranyér esetén
Ha aranyeres panaszokat tapasztalunk, próbáljuk ki a vény nélkül kapható Proktis-M termékcsaládot, amely micellákba „csomagolt” hialuronsavat és gyógynövénykivonatokat tartalmaz. A Proktis-M végbélkúp és a Proktis-M plus végbélkenőcs már az aranyér első tüneteit – viszketés a végbéltájon, székelés közbeni fájdalom, vérzés – enyhíti. A hialuronsav gyorsítja, javítja a szövetregenerációt, segíti a sebgyógyulást, erősíti a meglazult szövetek szerkezetét és rugalmasságát, a további összetevők pedig gyulladáscsökkentő hatásukról ismert gyógynövényekből származnak. A Proktis-M végbélkúp a belső, a Proktis-M plus végbélkenőcs pedig a külső és a belső aranyeres panaszokra egyaránt ajánlott.