Alapvetően változhat meg a politikai kommunikáció vagy akár a randevúzás, a mesterséges intelligencia ugyanis egy olyan „szuperképességgel” képes ellátni egy szemüveget vagy egy fejhallgatót, ami segít felismerni, ha hazudik nekünk valaki.
Devin Liddell, a fejlesztő Teague munkatársa a Daily Mailnek elmondta, hogy a beépített rendszerek olyan jelzéseket rögzítenek, amiket az emberi szem nem láthat.
Érzékeli, ha a parnerünk ideges vagy éppen nyugodt, ami árulkodó lehet arra nézve, hogy igazat mond vagy sem.
Liddell szerint az emberek „érzékszervi szuperképességre” tehetnek szert, ami alapvetően megváltoztathatja a társadalmat, például új helyzetet jelenthet egy tárgyaláson, vagy, ha meg akarjuk tudni, hogy partnerünk igazat mond-e.
A viselők képesek lesznek mindenféle fiziológiai és pszichológiai adatot felismerni másokról
– mondta.
Liddell szerint a szemüveggel azt is fel lehet mérni, hogy a másiknak milyen az anyagi helyzete vagy mennyire termékeny, csak fel kell tenni néhány erre irányuló kérdés, és monitorozni a reakciókat.
A rendszer csak egy picivel produkál rosszabb eredményeket, mint a poligráfos vizsgálat. Utóbbi 80 százalékos pontossággal határozza meg, hogy valaki hazudik-e, míg a Teague fejlesztésénél ez a szám 73 százalék.